Recenzja: Książka ,,Magiczne Drzewo. Cień Smoka" A. Maleszki | Znak

Hej ☺ Dziś recenzja książki "Cień Smoka" A. Maleszki, którą otrzymałam od wydawnictwa Znak Emotikon, dzięki Pani Monice, której bardzo serdecznie dziękuję ♥.
ZAPRASZAM ☺
Tytuł: "Magiczne Drzewo. Cień Smoka"
Dostępne: >>TUTAJ<<
Cena: 27,68 zł / 36,90zł
Ilość stron: (w  egzemplarzu przedpremierowym 516) 
w ostatecznym egzemplarzu 480 
Autor: Andrzej Maleszka
Ilustracje: Andrzej Maleszka
Wydawnictwo: Znak Emotikon


(z przedpremierowego egzemplarza)

(ostateczny egzemplarz)

Stwierdzam, że jest to naprawdę świetna książka dla każdego! niezależnie od wieku, choć bohaterzy są najprawdopodobniej szóstoklasistami, ponieważ początek książki zaczyna się na sprawdzianie szóstoklasistów. Dostałam wersję przedpremierową, czyli czarno-białe ilustracje - niektóre do wymiany i miękka oprawa. Akcja jest bardzo dynamiczna,  to wielki atut, który najbardziej cenię w książkach. Czytałam wcześniej "Magiczne Drzewo. Czerwone Krzesło" oraz byłam na premierze "Magiczne Drzewo. Pojedynek", bardzo mi się one spodobały, więc bardzo się ucieszyłam, że będę mogła przeczytać i zrecenzować tą książkę ☺. 
Czcionka jest wyraźna, przez co  szybko się czyta. 
Niektórych może przerażać ilość stron (mnie na początku też przeraziła) ale gdy się "wciągnęłam" tak w 3 godzinki przeczytałam całą, gdyż nie mogłam oderwać wzroku, ponieważ była tak interesująca. 
Ilustracje oraz treść jest bardzo nowoczesna i napisana nowoczesnym językiem, takim jakim młodzież dziś się posługuje, dlatego jestem pewna, że przyciągnie wiele osób. 
Czytając przygody czwórki przyjaciół: Kukiego, Gabi, Blubka oraz psa Budynia, czułam się jakbym była tam z nimi ☺
Jak już wspomniałam oglądałam  "Magiczne Drzewo. Czerwone Krzesło" i byłam zachwycona, dlatego świetnie by było jakby z tej części również powstał film, ponieważ dużo by się tam działo ☺.W egzemplarzu przedpremierowym ilustracje są czarno-białe
+ Dynamiczna akcja
+ Nowoczesne ilustracje
+ Nowoczesny język
+ Czytelna czcionka
+ "wciągająca" 
+ Napisana prostym, zrozumiałym językiem
+ Dla każdej grupy wiekowej

BRAK ☺8 komentarzy:

 1. Nigdy nie czytałam :) Ostatnio mam mało czasu na książki ale jak będę miała możliwość to chętnie po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię ilustrowane książki, ta wygląda ciekawie :)
  Obserwuję ! Będzie mi bardzo miło, jeśli również zaobserwujesz mojego bloga :)
  Pozdrawiam i życzę miłego dnia ! :)
  rzetelne-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że masz książkę z czarno-białymi zdjęciami. Hm... trochę szkoda, ponieważ kolorowe robią naprawdę o niebo lepsze wrażenie. Są po prostu świetne! Bardzo realistyczne, żywe. Aż chce się wejść do środka książki :). A i treść jest równie dobra. Ciekawa akcja, mądra i zabawna historia, która uczy i bawi. Polecam :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie jestem świeżo po lekturze "Magicznego drzewa" i muszę przyznać, że ta książka wywarła na mnie niesamowite wrażenie! Po pierwsze, akcja porywa od początku i nie nudzi się do samego końca! Po drugie, można odciąć się od realnego świata będąc uczestnikiem tak fantastycznych wydarzeń. A po trzecie, bohaterowie są świetnie stworzeni, są realistyczni...zżyłam się z tą gromadką ;) Co tu dużo pisać, świetna książka!! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się! Magiczne drzewo to super sprawa zarówno dla dzieciaków jak i osób które czytają młodszym dzieciom, przygody w Magicznym drzewie, Maleszka znany jest ze swojej bestsellerowej już serii o Magicznym drzewie, CIń smoka jest równie trafiony! :) Polecam

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się z recenzją - my właśnie kończymy czytać "Cień smoka" i jest to książka naprawdę fantastyczna! :) Ciekawa, wciągająca akcja, zabawni bohaterowie, no i gadający pies Budyń, który natychmiast stał się ulubieńcem moich dzieciaków! Z niecierpliwością czekamy na kolejny tom :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiście ja również podpisuję się pod pozytywnymi komentarzami o tej lekturze:) W moim domu sprawdziła się doskonale, razem z moim synem bawiliśmy się świetnie podczas czytania, a to chyba jest najważniejsze. Super dynamiczna akcja, wciągające magiczne przygody, komiczne sytuacje i wspaniali bohaterowie:) Polecam!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaciekawiłaś mnie. Może poczytamy z córeczką. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger