RECENZJA: NASIONA CHIA | Vivo

Hej ☺ Dzisiaj recenzja nasion chia, które otrzymałam od firmy ViVio.

Nasiona chia, czyli szałwia hiszpańska, to roślina, pochodząca z Meksyku i Gwatemali. Była znana i uprawiana już w czasach prekolumbijskich. Aztekowie cenili ją za nasiona, które były pożywczą potrawą i z których przygotowywali napoje. Płacono nimi podatek kapłanom i azteckiej szlachcie. Chia jest jednoroczną rośliną, o szerokich liściach i niedużych, fioletowych lub białych kwiatach. Owoce chia zawierają dużą ilość owalnych nasion.
Z nasionami chia miałam styczność pierwszy raz w życiu, ale na pewno zostaną u mnie na dłużej, ponieważ należą do najzdrowszej żywności na świecie. 


Mają w sobie substancje odżywcze, które dobrze wpływają na funkcjonowanie ciała i mózgu, a przy tym są bardzo mało kaloryczne. Nasiona chia polecane, są również przy wysiłku fizycznym, zastępują bowiem napój izotoniczny. 


Są bogate w błonnik, białko, tłuszcz, wapń, mangan, magnez i fosfor. Zawierają około 14% białka co jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu do innych roślin. Nasiona są bogate, także w kwasy tłuszczowe omega 3.


Uważa się również, że nasiona te mogą pomóc w utracie wagi. Błonnik w nich zawarty wchłania dużą ilość wody i pęcznieje w żołądku, przez co czujemy się syci. Pomagają także poprawić niektóre parametry krwi, które powinny zmniejszyć ryzyko chorób sercowo- naczyniowych  i cukrzycy typu 2. Zakupić można je >>TUTAJ<<.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

      

      

3 komentarze:

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger