RECENZJA: Antywirus AVG Internet Security

Dzisiaj recenzja programu antywirusowego AVG Internet Security.



Dość nietypowa recenzja. Nie jestem specjalistą w dziedzinie takich programów, dlatego opiszę go (myślę, że) jasnym i przejrzystym językiem, jak postrzega taki program kobieta.

Instalacja jest bardzo prosta i łatwa, ponieważ dostajemy wytyczne - krok po kroku co trzeba robić. Jak widać na pierwszy rzut oka, panel z funkcjami jest bardzo czytelny i przejrzysty.


"Komputer", czyli ochrona przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym, robakami i koniami trojańskimi.


"AntiVirus", czyli najważniejsza funkcja programu. To on chroni nasz komputer przed wszelkimi wirusami, koniami trojańskimi itp.
"AntiVirusa", możemy dostosować do wygody użytkowania. Np. czy AntiVirus ma się nas "pytać" przed usunięciem zagrożenia, czy nie, albo czy ma skanować pliki przy zamykaniu, czy też nie.


Kolejna opcja w "Ochronie komputera" to "Sejf danych". To on szyfruje i chroni nasze pliki w celu zabezpieczenia przed szpiegowaniem.
Sami możemy ustalić nazwę sejfu, oraz hasło, które będzie chroniło nasze pliki.


"Sieć WWW" - chroni komputer przed atakami internetowymi podczas wyszukiwania danych lub przeglądania stron internetowych, ale także sprawdza ruch sieciowy w poszukiwaniu możliwych zagrożeń.


"LinkScanner" - odpowiedzialny jest za skanowanie linków internetowych w celu ochrony przed szkodliwymi witrynami.
"Ochrona Sieci", za to ma za zadanie skanowanie plików przed ich pobraniem.


"Tożsamość" zapewnia aktywną ochronę przed jej kradzieżą. Posiada opcję "Identity Protection", która analizuje działania oprogramowania w celu zweryfikowania czy jest bezpieczne.


"Poczta email" to ochrona poczty email. Skanuje przychodzące i wychodzące wiadomości. 
Jest to opcja, która sprawdzi się szczególnie u osób, które pracują przy komputerze, oraz wysyłają dużo ważnych wiadomości email. 
"Skaner poczty email" to ochrona która wykrywa szkodliwe załączniki w wiadomościach, a "Anti- Spam" ochrania skrzynkę pocztową przed spamem i oszukańczymi wiadomościami email.


"Zapora" wymusza stosowanie zasad kontroli dostępu między komputerem i siecią, zezwalając na ruch lub blokując go.



Jest w nim także funkcja "Opcje skanowania", którymi możemy zarządzać, np. kiedy i co zeskanować. Można skanować poszczególne śledzące pliki cookie, wewnętrzne archiwa, środowisko systemu itd.


Antywirus, co jakiś czas się aktualizuje. W "raportach", możemy sprawdzić, kiedy ostatni raz, ta czynność została wykonana.


Bardzo ważna zakładka, czyli "Pomoc techniczna" znajdziemy tam informacje na temat naszej licencji, czyli numer, oraz kiedy ona dokładnie wygaśnie. To tutaj możemy znaleźć odpowiedzi na nasze pytania.


Jak widać panel jest bardzo prosty w obsłudze, czytelny i prosty. Informacje tutaj zawarte, są w stanie ze spokojem zrozumieć, ludzie nie mający żadnego pojęcia (tak jak ja) o tego typu programach.


W  PRAKTYCE:
Od jakiegoś czasu, gdy zainstalowałam jakiś program w komputerze, zobaczyłam na stronach z zakupami natrętne reklamy, których nie dało się zamknąć. Nie radził sobie z nimi ABP, nie dało się go odinstalować, szukałam w internecie i okazało się, że jest to wirus, dość dziwny, ponieważ jest bardzo trudny do usunięcia go z komputera.


Jak sami widzicie, ten antywirus po zeskanowaniu komputera świetnie poradził sobie z tym problemem.



PODSUMOWUJĄC:

Zawsze korzystałam z darmowych antywirusów - do dziś. Widzę różnice w funkcjonowaniu mojego komputera, więc gdy skończy mi się aktualna licencja, dokupię kolejną, ponieważ zrozumiałam, że niektóre dane na moim komputerze, powinny być lepiej chronione.

Antywirus ten jest bardzo prosty w obsłudze. Jak każdy taki program, z prawej strony, na dole informuje nas o np. najnowszych aktualizacjach.

Program nie spowalnia pracy komputera, a dodatkowo go chroni. 

Program instaluje się równie szybko i łatwo.



TUTAJ MOŻECIE DOKŁADNIE ZOBACZYĆ JAK DZIAŁA PROGRAM:


Specjalnie dla moich czytelników firma AVG przygotowała kod rabatowy -25% na ten program!


***
Najnowsze wiadomości dotyczące bezpieczeństwa w internecie, poradniki krok po kroku pisane prostym i zrozumiałym językiem można znaleźć tu:
   

   

*Post powstał we współpracy z firmą AVG.pl.
* Wszystkie zawarte tutaj screeny i bannery są moją własnością. 

4 komentarze:

 1. Taki antywirus na komputer by mi się przydał, bo aktualnie nie mam żadnego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakbyście tylko chcieli to możecie otworzyć własny biznes i od razu skorzystać sobie z doradztwa biznesowego, dzięki któremu Twoja firma od razu pójdzie w odpowiednim kierunku. Wsparcia można szukać np. u dobrych doradców. Odpowiednie podejście do każdego tematu biznesowego, ale też od razu wsparcie w kwestiach prawnych i podatkowych. Ważne również jest to, aby i te sprawy, już na początku, były w odpowiedni sposób ukierunkowane. Na pewno będziecie już wiedzieli, co robić. Mnóstwo osób wybiera takie rozwiązania.

  OdpowiedzUsuń
 3. A jak się zapatrujecie na to - https://www.teleaudyt.pl/ ? Sensowny kierunek czy średnio? Chodzi o kwestię wdrażania oprogramowania i ogólnie - obsługę informatyczną. Jak się na to zapatrujecie?

  OdpowiedzUsuń
 4. W firmie szczególnie antywirusy są bardzo ważne, bo na sprzęcie komputerowym przechowuje się ważne dane. Istotne jest również to, aby w momencie sprzedaży lub utylizacji sprzętu usunąć wszystkie dane, jakie na sprzęcie były. Na szczęście może wszystkim zająć się firma, która oferuje Odkup sprzętu . Takie usługi są bardzo wygodne.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger