RECENZJA: Puzzle 3D i klej do drewna Total Vikol | Król Zabawek

Dzisiaj recenzja puzzli 3D i kleju do drewna Total Vikor ze sklepu Król zabawek.


Zamówiłam 2 zestawy puzzli przestrzennych - mebelki dla lalek, oraz most Tower Bridge, aby jednak te konstrukcje się trzymały trzeba było je skleić klejem do drewna.


Poskładanie mostu zajęło mi około 5 godzin! Produkt jest przeznaczony niby dla dzieci od 8 lat, ale wydaje mi się, że same nie dałyby rady tego zrobić. Puzzle znajdują się na 4 drewnianych planszach, w środku załączona jest także krótka instrukcja (nie ma języka polskiego), z której dowiadujemy się, że każda część puzzla ma swój numerek i ten sam numerek trzeba znaleźć na kolejnej części. Ale żeby było trudniej, nie znajdują się one obok siebie, tylko trzeba je szukać na jednej z 4 kart, wspomnę tylko że budowla składa się z 104 części.


Części są dość duże, na niektórych znajdują się namalowane szare fragmenty. Cały czas się zastanawiam, ale chyba zakupię farbę do drewna i pomaluje go na biało, aby pasował mi do pokoju.


Puzzle łatwo się wyłamuje i składa, choć jest to czasochłonne. Po złożeniu most jest dość duży - 22 x 59 x 12cm. Producent zapewnia, że wystarczy je delikatnie wcisnąć, aby się trzymały, lecz mi w pewnym momencie zaczęła ta konstrukcja się "rozjeżdżać", dlatego do akcji wkroczył klej, który opisałam niżej :)

Ten mini Tower Bridge możecie kupić TUTAJ za 30zł.

***


Ten zestaw zamówiła sobie moja siostra. Podobnie jak na powyższym moście, części znajdują się na czterech planszach. Składa się on z 34 mebli dla lalek Polly Pocket.


Niestety tym razem dziecko również nie jest w stanie samemu ich złożyć, ponieważ ciężko się je wyciska, są to również dość małe i delikatne części, więc trzeba uważać, aby przy dociskaniu ich nie połamać.Mieliśmy już w domu kiedyś bardzo podobny zestaw, który niestety się rozpadał, dlatego i w tym wypadku niezbędny był klej. Jak widać na poniższym zdjęciu, niektóre mebelki są za małe nawet na Polly Pocket.

Zestaw tych puzzli możecie kupić TUTAJ za 30zł

***


Zamówiłam także 2 kleje do drewna Total Vikol, aby posklejać powyższe puzzle. Okazało się, że do sklejenia obu zestawów, zużyłam tylko jeden, a więc jest bardzo wydajny. Świetnie skleja, dzięki niemu, nawet mebelki dla lalek wytrzymują i nic się z nimi nie dzieje (krzesło wytrzymało nawet nadepnięcie :P).


Co ważne, na początku klej jest biały, więc widzimy dokładnie gdzie kleimy; po około 5 minutach jednak zaczyna on się robić przeźroczysty i dzięki temu nie widać go na drewnie i całość wygląda estetycznie.Ma delikatny zapach, a gdy wyschnie łatwo się go zmywa z dłoni. Nie brudzi!

Total Vikol możecie kupić TUTAJ za 3zł

***5 komentarzy:

 1. Super takie drewniane zabawki puzzle :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój synek miałby z tych puzzli niezłą radochę :)
  Jeśli możesz kliknij w linki TUTAJ, dzięki :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne są te rzeczy! Serio :O

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow te puzzle robią wrażenie :) Pewnie trzeba mieć sporo cierpliwości przy tym ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takich drewnianych puzzli jeszcze nie mieliśmy, ale musimy spróbować. Do tej pory zachwyciły nas puzzle 3d takie jak Wieża Eiffla czy Opera w Sydney.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger