RECENZJA: Depilacja laserowy - pierwszy zabieg | Depilacja.pl

Dzisiaj recenzja depilacji laserowej Depilacja.pl.

OPIS:

"Wiązka lasera przenika do głębi włosa niszcząc jego macierz(część, która odpowiada za wzrost) poprzez barwnik zawarty w mieszku(melaninę) – w środowisku medycznym proces ten nosi nazwę selektywnej fototermolizy. Pozwala to usuwać niechciane owłosienie przy takich schorzeniach jak zapalenia okołomieszkowe, podrażnienie powstałe podczas użycia maszynek jednorazowych oaz uciążliwe problemy z wrastającymi włosami. Poprzez system pracy działanie niszczącej wiązki lasera trafia wybiórczo we włos, nie powodując uszkodzeń delikatnej skóry - dzięki temu może być stosowany we wrażliwych miejscach takich jak bikini, wąsik, czy broda. Im włos jest grubszy i ciemniejszy, a więc zawierający dużo barwnika (melaniny), a kontrast pomiędzy jasną skórą, a ciemnym włosem jest wyraźnie zaznaczony - tym zabieg depilacji laserowej jest skuteczniejszy. Osoby o jasnej karnacji, które posiadają mocne, grube i ciemne owłosienie zaliczane są do idealnej grupy pacjentów depilacji laserowej. Pierwsze efekty uzyskujemy po około 3 tygodniach od wizyty w Gabinecie, a kolejne SERIE wykonujemy w przedziałach od 6 do 10 tygodni – jest to zależne od cyklu wzrostu włosa oraz tempa wypadania owłosienia."


Kilka dni temu udałam się na pierwszy zabieg depilacji laserowej łydek i kolan. Gabinety depilacji.pl znajdują się w największych miastach w Polsce. Ja udałam się do salonu Da Vinci w Poznaniu przy ul. Traugutta 38B, lokalizacja w tym wypadku jest ogromnym plusem, ponieważ łatwo tam dotrzeć np. komunikacją miejską.


Na początku przesympatyczna pani kosmetolog przeprowadziła ze mną krótki wywiad, aby dowiedzieć się, czy zabieg może zostać wykonany. Pytania dotyczyły m.in. tego na co jestem uczulona, czy jestem w ciąży, czy się na coś leczę i jakie leki przyjmuję. Następie dowiedziałam się jak dokładnie działa laser Light SheerDuet, którym wykonywany jest zabieg. Tak jak wspomniałam wcześniej, zdecydowałam się na depilację łydek i kolan, niestety na nogach mam jasne włoski lecz bardzo gęste, okazało się, że laser działa tylko na ciemne włoski, dlatego mogę nie zauważyć efektów nawet po serii zabiegów. Razem z panią kosmetolog stwierdziłyśmy jednak, że będę obserwowała, zmiany i w razie czego będziemy musiały odpuścić, a zabiegi będziemy wykonywały na pachach, gdzie włoski są ciemniejsze. 


Podobno czym ciemniejsze włoski tym bardziej zabieg jest bolesny. Przed depilacją pani podarowała mi ochronne okulary. Depilacja praktycznie w ogóle mnie nie bolała - delikatne, ciepłe zasysanie skóry, tylko w jednym miejscu - z lewej strony łydki trochę mnie szczypało. 


Po zabiegu dostałam ulotkę czego nie można i co trzeba robić po i przed zabiegiem. Bardzo ważne jest intensywne nawilżanie skóry i picie dużej ilości płynów, aby nawodnić organizm, ponieważ laser bardzo wysusza.

Na razie efektów nie zaobserwowałam, jednak mam ogromną nadzieję, że laser zadziała także na moje jasne włoski...


Zapisałam się na całą serię, czyli pakiet "do skutku". Pani powiedziała mi, że jest to najczęściej od 6 do 9 zabiegów, które odbywają się raz na 6 tygodni. Po skończonej serii na blogu pojawi się podsumowujący wpis.

Jeden zabieg na wybraną partię ciała kosztuje 179 zł, a pakiet "do skutku" 1611 zł (aktualnie trwa promocja! 999 zł). Więcej informacji znajdziecie na stronie Depilacja.pl

***

5 komentarzy:

 1. Robiłam parę depilacja włosów na bliźnie i jest różnica ,to najlepsza metoda pozbycia się włoskow😀

  OdpowiedzUsuń
 2. Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda dzięki której w sposób trwały możemy pozbyć się zbędnego owłosienia. Do najskuteczniejszych laserów należą lasery diodowe. Zalecane jest wykonanie serii zabiegowej (zazwyczaj około 6-ciu zabiegów)po której włosy przestaną odrastać. Warto również np. raz do roku poddać się zabiegowi "przypominającemu" który podtrzyma efekty na długi okres.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatny wpis dla wszystkich tych, którzy rozważają depilację laserową, która obecnie uznawana jest za najbardziej trwałą i bezbolesną metodę walki z niechcianym owłosieniem. Przez wiele lat do depilacji używałam standardowej golarki elektrycznej, która sprawiała jednak, że odrastające włoski wrastały w moją skórę. Depilacja laserowa okazała się dla mnie prawdziwym wybawieniem. Dzięki niej mogę cieszyć się idealnie gładkimi nogami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Depilacja laserowa to moje największe odkrycie! W przeszłości musiałam walczyć z wyjątkowo ciemnym, niechcianym owłosieniem, które na domiar złego bardzo szybko odrastało. Dopiero laser Light Sheer wybawił mnie od tego kłopotliwego problemu. Warto przy tym zaznaczyć, że depilowałam za jego pomocą nie tylko nogi, ale i okolice bikini i przedramiona.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja się miło zaskoczyłam po depilacji laserowej w https://kosmedica.pl/depilacja-laserowa-warszawa/. Przede wszystkim ból nie był taki straszny i włoski zaczęły już wypadać po pierwszym zabiegu. Ostatecznie dla pełnego efektu skończyło się na 5 zabiegach, ale jestem bardzo zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger