Czerwona sukienka – jak ją wybrać i jakie dodatki do niej włożyć?

Czerwony od zawsze był uważany za kolor odważny, czasem agresywny. Kojarzy się z namiętnością i miłością. Kiedy włożysz czerwoną sukienkę, na pewno nie będziesz niezauważona. Ten kolor działa jak magnes! Ale jaki fason i dodatki do niej wybrać?


Czerwone sukienki można założyć na wiele okazji, a zawsze można wyglądać olśniewająco. Ważne jednak, by zwrócić uwagę na odcień – każda z nas ma inny typ urody. Tak samo dużą rolę odgrywają dodatki i fason dobrany do figury.


Typ urody a odcień czerwieni

Brunetki i blondynki różnią się nie tylko kolorem włosów. Inne mają kolor oczu, czy karnację. Każda kobieta wygląda inaczej w poszczególnych kolorach. Dotyczy to również czerwieni, która może być łagodna i wpadająca w róż, a z drugiej strony być intensywna i przechodząca w bordowy. Przy ciepłej karnacji, gdzie cera ma odcień oliwkowy lub brzoskwiniowy, sprawdzi się krwista czerwień, bordowy lub czerwień wpadająca w pomarańczowy. Natomiast przy karnacji chłodnej, cera jest porcelanowa bądź wpadająca w róż. Wtedy też najlepsza będzie intensywna czerwień, pastelowa, przechodząca w róż albo brąz. Delikatna uroda lepiej wygląda w delikatnych odcieniach, a bardzo wyrazista w mocniejszych barwach. Czerwona sukienka w Quiosque jest doskonałym przykładem tego, jak wiele może być odcieni czerwieni. Dzięki temu można znaleźć coś dla siebie niezależnie od typu urody.


Fason dobierz do figury

Odcień to tylko pierwszy krok do wyboru idealnej sukienki. Ważne jest również to, jaką masz figurę. Wysokie, szczupłe kobiety powinny raczej unikać sukienek, które są odcinane pod biustem lub mają wysoki pas, bo zaburzą się proporcje sylwetki. Najładniej będą wyglądać w sukienkach za kolana i obcisłych. Sukienki, które są odcinane pod biustem, będą ładnie wyglądać na niższych osobach. Nie mogą przy tym być długie, bo skracają sylwetkę. Ponadto przy krągłościach warto postawić na luźniejszy model, żeby troszkę odjąć sobie kilogramów. Ponadto przy braku wcięcia w talii lepszy będzie pudełkowy fason. Natomiast stawiając na dekolt w serek, możesz wyszczuplić szyję.


Kropka nad „i”

Nawet jeśli wybierzesz najpiękniejszą sukienkę, to jeśli nie będzie do niej żadnych dodatków, to stylizacja wiele straci. Jednak nie można przesadzać. Czerwień jest jedną z najbardziej wyrazistych kolorów i nadmiar dodatkowych elementów może być szkodliwy dla całego stroju. Na pewno warto postawić na dodatki w delikatniejszych, zgaszonych odcieniach. Czerwony dobrze prezentuje się szarościami, bielą, czernią. Jest to szczególnie ważne, kiedy trzeba dobrać buty i torebkę. Poza tym warto postawić na nieco delikatniejszy makijaż, szczególnie jeśli chodzi o usta. Chyba że szykujemy się na randkę lub imprezę. Ale nawet tutaj trzeba uważać, by nie przekroczyć granicy dobrego smaku. Z dodatkami należy postępować ostrożnie, kiedy sukienka nie jest gładka, a posiada jakiś wzór lub zdobienia. Wtedy też może się okazać, że dużo korzystniej postawić na oszczędność formy i zrezygnować z bogatej i dużej biżuterii.


Miłego dnia!

6 komentarzy:

  1. Moim zdaniem do czerwonej sukienki idealnie pasują czarne i złote dodatki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny post, wiele przydatnych informacji. Pozdrawiam 😁

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja na razie dopiero polubiłam się z czerwienią na ustach. Sukienkę czerwoną mam, jedną, ale jeszcze brak odwagi do założenia ;)

    OdpowiedzUsuń
  4. Czerwień to może i nie jest mój ulubiony kolor, ale miło jest się dowiedzieć jak go dobrać do siebie. Nie będę już miała z tym problemu kiedy będę kupować sukienkę na komunię 😀 Post jest mega przydatny. Będę tutaj częstszym gościem.

    OdpowiedzUsuń
  5. Jak się okazuje modeli sukienek w kolorze czerwonym jest ogrom. Ale mimo wszystko należy zwrócić uwagę na fason, bo to on podkreśla naszą figurę. Nie każdemu w kolorze czerwonym jest dobrze i to również jest ważne. No i nie zapominajmy o dodatkach.

    OdpowiedzUsuń
  6. Na pewno mi się przydadzą twoje rady w najbliższym czasie:)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger