Dzbanek filtrujący do wody Wessper AquaMax | #3 jak być eco friendly

Temat zero waste jest ostatnimi czasy bardzo popularny - i dobrze, w końcu wszyscy żyjemy na jednej planecie i każdy ma taki sam obowiązek o nią dbać.Od jakiegoś czasu bardzo uważam na to co kupuję, staram się ograniczać plastik. Nie kupuję wody butelkowanej w sklepie tylko na co dzień noszę ze sobą małą butelkę z filtrem, którą mogę napełnić dosłownie wszędzie. Jednak w domu wolę pić oczywiście wodę ze szklanki, dlatego najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zakup dzbanka do filtrowania wody Erssper Aquamax z AGDmaster.com.


Oszczędność plastiku to nie jedyny plus, warto wspomnieć także o oszczędności pieniędzy - dzbanek to jednorazowy zakup na wiele, wiele lat. Wystarczy raz na jakiś czas wymieniać wkłady filtrujące.


Filtry starczają w zależności od ilości użytkowania - około miesiąc, lub 200 litrów. 4 sztuki to koszt około 30 zł. Wychodzi na to, że za wodę pitną dla 4 osobowej rodziny miesięcznie wydamy około 7,50 zł - a ile wydalibyśmy na butelkowaną...? Licząc, że 1,5 litrowa butelka kosztuje 1,20 zł to miesięcznie wychodzi około 160 zł + ogromna ilość plastiku.


Dzbanek wyposażony jest w inteligentny wyświetlacz, w którym możemy ustawić ile osób korzysta z dzbanka, dzięki temu wyświetli nam się, kiedy należy zmienić filtr.


Kolejnym atutem jest to, że mieści 3,5 litra wody! Przeważnie dzbanki tego typu są dwulitrowe, dlatego dzbanek filtrujący do wody Wessper AquaMax + 10 filtrów Wessper AquaMax Standard szczególnie polecany jest dla liczniejszych rodzin.


Dzięki temu, że wkłady są duże woda przefiltrowuje się bardzo szybko, niwelując po drodze nieprzyjemny smak i zapach chloru oraz usuwa zanieczyszczenia mechaniczne, metale ciężkie, osady wapnia i pestycydy.


Na hasło "testacja" otrzymacie 20% zniżki na dzbanki i filtry w sklepie AGDmaster.com

Też stawiacie na produkty, dzięki którym możemy bardziej zadbać o naszą planetę?

Miłego dnia!

5 komentarzy:

 1. Niedawno czytałam o takim dzbanku filtrującym, to super wyjście! Nie dość że nie zanieczyszczamy kolejnym plastikiem, to jeszcze taniej nas wyjdzie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super sprawa tym bardziej że w lato plastikowych butelek zużywa się mega dużo
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wyobrażam sobie nie posiadać dzbanka filtrującego. Mamy mega twardą wodę więc jest on dużym wsparciem nawet jeśli chodzi o zwykłą kawę czy herbatę. Taka zrobiona z przefiltrowanej wody całkiem inaczej smakuje. Lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam taki dzbanek i korzystam z niego codziennie. Od dawna nie kupuję wody butelkowanej. W tym roku chcę też stworzyć własny warzywniak w ogródku. Myślę, że to też jest w duchu zero waste :) Mam tylko nadzieję, że to warzywka urosną :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Piję dużo wody i postanowiłem zamienić wodę butelkowaną na dzbanek filtrujący. To była bardzo dobra decyzja, dzięki temu produkuję mniej śmieci i udało mi się zaoszczędzić pieniądze.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger