Test osobowości PERSO.IN | Odkrywanie siebie

Analizy typów osobowości stały się ostatnimi czasy bardzo popularne, przede wszystkim w dużych korporacjach. Ludzie często nie zdają sobie sprawy ze swoich zachowań, czy podejścia do życia. Na przeciw wychodzi nam narzędzie Perso.in.

test osobowości


OPIS:

PERSO.IN® to polskie narzędzie diagnostyczne, dzięki któremu można odkryć psychologiczne różnice między ludźmi. Po uzupełnieniu ankiety internetowej analizujemy zaznaczone odpowiedzi i wyliczamy wyniki osobowości badanego. Na ich bazie tworzymy spersonalizowane raporty, które pokazują naturalne predyspozycje i zawierają instrukcje jak wykorzystać osobowość w życiu prywatnym i zawodowym. Całość omawiana jest podczas konsultacji lub szkolenia z certyfikowanym przez nas trenerem.

Perso.in

A jak to wygląda w praktyce...

Po wykupienia badania przechodzimy do wypełniania ankiety, która trwa około 20 minut. Pytania dotyczą tylko nas - sposobu życia, postrzegania różnych doświadczeń, emocji, czy też zainteresowań. Na tej podstawie eksperci będą mogli utworzyć dla nas raport.

test osobowości

Następnie przechodzimy do zapisania się na rozmowę online z trenerem, która odbywa się przez stronę Google Hangouts. Jest to dla nas na tyle komfortowe, że spotkanie odbywa się bez kamerki, a nasze wyniki możemy śledzić na bieżąco na udostępnionym ekranie - każdy trener jednak działa według swoich zasad, może się okazać, że będzie wolał spotkać się z Wami osobiście. Później raport w pliku PDF, liczący około 30 stron otrzymujemy na maila. Taka rozmowa i analiza trwa około godzinę. Istnieje także możliwość zakupu samego badania - raportu, bez indywidualnego omówienia z trenerem.

Perso.in

Co to PERSO?

PEROSO, inaczej Wielka Piątka, czyli People (ludzie), Experiences (doświadczenia), Responsibilities (obowiązki), Stimulators (stymulatory), Obstacles (trudności). Właśnie pod takimi kryteriami jesteśmy analizowani podczas badania. Szerzej mówiąc:
- people - jaką postawę przyjmujesz w stosunku do innych
- experiences - jak otwarty jesteś na różnego rodzaju doświadczenia
- responsibilities - jak podchodzisz do pojawiających się zobowiązań
- stimulators - podejmowanie aktywności oraz liczba zawieranych kontaktów społecznych
- obstacles - jak reagujesz na trudne sytuacje i emocje

Perso.in

W każdej "kategorii" możemy także zobaczyć ile % osób otrzymało taki sam wynik co my. Dane cechy charakteru umieszczone są na osi, nasz wynik, czyli tacy jacy jesteśmy jest zaznaczony gwiazdką.

Perso.in

W każdym rozdziale znajdziemy także praktyczne porady "Gdzie możesz się sprawdzić".

test osobowości


Na sam koniec czeka na nas, moim zdaniem najważniejsza część, czyli - możliwe przewagi i ryzyka, związane z naszą osobowością i codziennym życiem.

Perso.in

Dla kogo? Co zyskujemy?

Przede wszystkim uświadamiamy własnego siebie. Uważam, że to badanie jest bardzo dokładne, podczas analizy nie zgodziłam się może z trzema "widełkami". Sądziłam, że jestem świadoma swojego charakteru - i to był fakt - jednak dzięki temu badaniu to potwierdziłam. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, jaką są osobowością. Taka analiza przyda nam się na wielu płaszczyznach życia, na przykład pracy, kariery, kształcenia. Dzięki wskazówkom dowiemy się, w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdzimy, albo nad czym musimy popracować, aby np. przestać być manipulowanym - takie badanie ma przede wszystkim nas uświadomić jakimi jesteśmy ludźmi.

test osobowości

Ja wybrałam jako trenera psycholog Patrycję Borowską, której bardzo serdecznie dziękuję za współpracę :).

Perso.in

Aktualnie na stronie Person.in jest dostępny darmowy test i poznanie wyników w skali Stimulators - tutaj.

test osobowości

Miłego dnia! :)

7 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy wpis :) będę tu zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie się dzięki takiemu testowi dowiedzieć coś o sobie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wykonywałam już nie raz taki test! To fajny pomysł na sprawdzianie siebie i zobaczenie siebie z innej strony 😊
  Pozdrawiam!
  Zapraszam do siebie: wwww.swiatwedlugidoli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Odkrywanie siebie jest bardzo ważne, ponieważ każdy z nas powinien wiedzieć jakie są nasze mocne i słabe strony. Ostatnio postanowiłam bardziej skupić się na własnej osobie, dlatego w końcu umówiłam się do seksuologa. Toruń to miejscowość, do której wybieram się na tą wizytę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Co do szkoleń... Kto z Was robił szkolenie BHP w Krakowie, o tutaj - https://www.tarbonus.pl/oddzial-szkoleniowy-krakow/ ? Jak to wyglądało z Waszego doświadczenia, czy całość odbyła się na wysokim poziomie?

  OdpowiedzUsuń
 6. To prawda, że takie analizy są wykonywane bardzo często już na etapie rekrutacji kandydatów do pracy a potem jeszcze w czasie zatrudnienia. Jedno z takich przydatnych narzędzi dla działów HR to na pewno https://extended.tools/extended-disc-analiza-indywidualna/ . Analiza ta bada style zachowań, dobre i słabe strony pracownika, umiejętności pracy w grupie i wiele innych.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger