Jak zabezpieczyć ogród i taras na zimę?

  •  Powoli robi się coraz zimniej na dworze, więc trzeba zadbać o odpowiednie zabezpieczenie naszych ogrodów i tarasów. Tak naprawdę powinniśmy zrobić to już jesienią, ale jeszcze nie wszystko stracone!


1. Rośliny

Jeśli chcemy, aby nasze rośliny były zdrowe na przyszły sezon, musimy je odpowiednio zabezpieczyć. Do tego celu, warto zaopatrzyć się np. w słomę, korę, włókninę czy gruby worek. Niekoniecznie musicie kupować specjalne osłony, prawdopodobnie znajdziecie w domu coś, to świetnie izoluje przed zimnem. Pamiętajcie, także, aby wygrabić wszystkie liście z trawnika, które mogą gnić.


2. Drewniany taras

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie drewnianego tarasu,ale nie tylko, bo także drewnianych mebli jest olejowanie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że drewno jest zabezpieczone przez zimnem i wilgocią. Olejować należy w bezwietrzny i bezdeszczowy dzień, dlatego warto zająć się tym już pod koniec wakacji.


3. Meble

Najbardziej popularnymi meblami ogrodowymi są właśnie meble drewniane (patrz nr 2) oraz rattanowe. Musimy pamiętać, aby poduszki jesienią chować w przynajmniej w szczelny worek, a na zimą do pomieszczenia. Jeśli chcemy je wykorzystać ponownie w następnym sezonie należy szczególnie pamiętać o tym, aby nie dopuścić do zawilgocenia lub zamarznięcia gąbek. Jeżeli tylko macie możliwość, to na zimę warto schować całe meble do pomieszczenia, jeśli jednak nie macie gdzie ich przechowywać, koniecznie zaopatrzcie się (lub uszyjcie) wodoodporne pokrowce.


4. Stalowe dodatki

Jeśli macie nowoczesne stelaże na tarasie, duży parasol bądź stalowe ramy do huśtawek warto postawić na malowanie proszkowe. Dzięki takiemu zabiegowi elementy będą zabezpieczone przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi, a także przedłużona zostanie ich żywotność.


5. Basen

Ze względu na coraz cieplejsze lata, wiele osób decyduje się na budowę przydomowych basenów. Musimy jednak odpowiednio zadbać o jego zabezpieczenie zimą, aby posłużył nam przez lata. Przede wszystkim należy spuścić większość wody i dokładnie umyć i zdezynfekować wszystkie ściany, zdemontować pompę i zabezpieczyć instalację filtracyjną. Warto wyposażyć się w płachtę, która będzie izolowała przed niepotrzebnym wpadaniem liści, innych nieczystości oraz dużej ilości deszczu i śniegu.


Miłego dnia!

28 komentarzy:

  1. Kurczę to chowanie i rozkładanie jest najgorsze. Ja musiałam schować trampolinie i namiot. Ale także ogarnianie i wyrywanie tych roślin wszystkich też do najprzyjemniejszych nie należy :D
    by-tala.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas największym wyzwaniem jest przykrycie roślin wieloletnich. Wszak w górach zimy jeszcze bywają mroźne.

    OdpowiedzUsuń
  3. Pierwsze co to rzuciły mi się w oczy piękne zdjęcia. Dobry , mądry blog.
    Obserwuję i zapraszam do mnie.Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  4. Przydatny wpis dla właścicieli przydomowych ogrodów. Również zdecydowanie polecam malowanie proszkowe metalowych elementów obecnych w ogrodzie. W ten sposób ich wyglądem możemy się cieszyć o wiele dłużej. Rośliny można zabezpieczyć nawet kartonami (chociaż nie zawsze estetycznie to wygląda) :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo przydatne wskazówki. Jak się będzie ich przestrzegać to meble na pewno dłużej wytrzymają

    OdpowiedzUsuń
  6. Jeśli do pokrycia posadzki na tarasie wybierzecie odporne materiały na działanie warunków atmosferycznych, to nie będzie on wymagał szczególnego zabezpieczenia na zimę.
    https://podlogi24.net/

    OdpowiedzUsuń
  7. Naprawdę pięknie wygląda ten taras. Sami zajmujemy się teraz realizacją swojego. Myślałam raczej o czymś takim, jak to, co oferuje firma https://salgat.pl/ , bo naprawdę świetnie to wygląda. Wiele różnych możliwości, no i oczywiście nowoczesny design, który jednocześnie wyglądem będzie bardzo ładnie pasował razem z wyglądem domu. A masz ogólnie u siebie w domu taras czy korzystasz z niego tylko, gdy gdzieś jesteś na wyjeździe? Chciałabym bardzo stworzyć jakiś interesujący efekt. Nowy dom, nowe możliwości, więc chciałoby się wszystko zrobić dobrze.

    OdpowiedzUsuń
  8. Na pewno przed zimą tutaj wrócę, aby jeszcze raz wszystko przeczytać. Właśnie aranżuję swój ogród przed latem, po raz pierwszy, bo wprowadzamy się do nowego domu i na pewno te wskazówki dotyczące zabezpieczenia są bardzo ważne. Super, że mam odpowiednią pomoc!

    OdpowiedzUsuń
  9. My to ogólnie dopiero ruszyliśmy z budową swojego domu, ale wiem już z oferty jakiej firmy skorzystam, jeśli będzie chodziło o kostkę brukową na taras. Na stronie https://kostbet.pl/ jest ona dostępna. Tutaj też zamierzam zaopatrzyć się w kostkę brukową na podjazd. Oferta tej firmy jest szeroka i naprawdę korzystna, więc jestem pewien, że będziecie z niej zadowoleni. Produkty dostępne tutaj są wysokiej jakości, dlatego też sam chcę z nich skorzystać gdy już będę mieć taką potrzebę i okazję. Właśnie dlatego polecam. Jakość przede wszystkim.

    OdpowiedzUsuń
  10. Na własny ogród sposobów tak naprawdę jest bardzo wiele, ale trzeba oczywiście wiedzieć, z jakich rozwiązań się korzysta. Myślę, że bez wątpienia dobrą propozycją będzie skorzystanie sobie ze strony http://gazetacz.com.pl/donice-ogrodowe-jak-stworzyc-w-nich-jesienna-dekoracje/ . I o ogrodzie przeczytacie i o urządzaniu tarasu.

    OdpowiedzUsuń
  11. A zimą panele fotowoltaiczne tak samo działają? Zastanawiam się nad montażem, znalazłam pozytywne opinie na temat firmy Technit, fotowoltaika gdynia to rejon ich działania. Ciekawi mnie czy zimą tak samo panele pracują, czy trzeba je czyścić ze śniegu aby produkowały jakąś ilość prądu. Na pewno słońce jest słabsze jak latem ale zdarzają się ładne dni gdzie panele mogłyby pracować wydajnie.

    OdpowiedzUsuń
  12. Ja w przyszłym roku chcę zająć się naszym ogrodem. Na https://domzikely.pl/blog/co-warto-posadzic-w-ogrodzie/ znalazła porady co warto posadzić w ogrodzie i będę działać :) Już nie mogę patrzeć na nasz pusty ogród.

    OdpowiedzUsuń
  13. Bardzo treściwy wpis. Dużo ludzi zaniedbuje kwestie ochrony roślin czy mebli ogrodowych, a później są mocno zdziwieni na wiosnę. Jeśli chodzi o basen to się nie wypowiadam, ponieważ sama mam stelażowy i po prostu go składam na zimę i po problemie.

    OdpowiedzUsuń
  14. Bardzo się cieszę, że trafiłam na ten post, ponieważ zawarłaś w nim wiele cennych wskazówek. Jestem aktualnie w trakcie budowy mojego domu, więc staram się zadbać o każdy szczegół. Przykładowo aktualnie szukam firmy, która zajmuje się cięciem blach. Nysa to miejscowość, w której się budujemy.

    OdpowiedzUsuń
  15. Super porady! Niestety zimą powietrze często bywa bardziej zanieczyszczone oraz suche. Z tego powodu warto zadbać o poprawę jego jakości. W tym celu może przydać się uzdatniacz powietrza, który skutecznie je oczyści, dzięki czemu nie będziemy musieli się o nic martwić.

    OdpowiedzUsuń
  16. Dosyć ciekawe porady. Tak patrzę na te pierwsze zdjęcie i jak ja bym chciała mieszkać w górach. W szczególności w zimowej części roku :) Od zawsze uwielbiałam zimę, śnieg, lód i góry ;)

    OdpowiedzUsuń
  17. Bardzo ciekawe i na pewno przydatne porady! Skoro już mowa o domu podczas zimy to czym Państwo ogrzewacie budynek? Czy słyszeliście o programie czyste powietrze? Czy warto z niego skorzystać? Bardzo mnie ostatnio zainteresował ten temat.

    OdpowiedzUsuń
  18. Super porady! Na pewno wykorzystam je w przyszłym roku! Z chęcią przeczytałabym u Pani na blogu jakieś wskazówki dotyczące mchu na dachu. Zastanawiam się jak się go pozbyć oraz w jaki sposób mogę zapobiec nawrotowi. Może zna Pani jakieś skuteczne sposoby?

    OdpowiedzUsuń
  19. Dużo porad związanych z tematem macie tutaj - http://event-live.pl/
    Ogólnie warto poświęcić na to czas, bo można się sporo dowiedzieć. Nie są to bzdury, tylko konkretne informacje. To ma sens.

    OdpowiedzUsuń
  20. Skoro już mowa o dbaniu o budynek, to bardzo się cieszę, że trafiłam na Twojego bloga, bo można tu znaleźć wiele praktycznych wskazówek. Póki co przeglądam oferty z domami w Poznaniu, ale wkrótce na pewno się na jakiś zdecyduję i wtedy wykorzystam Twoje rady. Bardzo Ci za nie dziękuję.

    OdpowiedzUsuń
  21. Jeszcze zapytam przy okazji, co wy na to - https://mateomarket.pl/odkurzacze-centralne-i-akcesoria,c1367.html
    Odkurzacze centralne to dobry wybór czy raczej średnio? Jak do tego podejść?

    OdpowiedzUsuń
  22. Muszę przyznać, ze w swoim poście przedstawiłaś wiele przydatnych wskazówek dla wszystkich, którzy budują swój dom. Jeśli chodzi o mnie to jestem na etapie rozważania czy fotowoltaika dla wspólnot to korzystna opcja. Mam nadzieję, że uda mi się podjąć słuszną i zadowalającą decyzję.

    OdpowiedzUsuń
  23. Ogród to moja ostoja - miejsce relaksu i wypoczynku. Gdy tylko nadchodzą cieplejsze dni, to staram się spędzać w nim, jak najwięcej czasu. W końcu czas spędzony na świeżym powietrzu to samo zdrowie :). Co do porad, jak go zabezpieczyć na zimę - mega przydatne. Sama się do niektórych z nich stosuje. Faktycznie, teraz nadchodzą zimniejsze dni, więc warto wziąć te rady pod uwagę!

    OdpowiedzUsuń
  24. Zgadzam się, że trzeba jak najlepiej zabezpieczyć ogród aby potem na wiosnę sprawnie udało się doprowadzić go do takiego stanu aby można było wcześnie sadzić, siać kwiaty, trawy. Jak z nawozami? Je warto często dawkować zanim pojawią się rośliny, na http://florovit.pl/pro/produkty/florovit-agro-obornik-kurzy-granulowany zobaczycie jaki nawóz granulowany można zastosować i na jakie potrzeby gleby będzie odpowiedni.

    OdpowiedzUsuń
  25. Super wskazówki, które na pewno przydadzą mi się w przyszłym roku. Niedawno znalazłam piękny nowy dom na sprzedaż w Poznaniu z wielkim ogrodem, w który planuję zainwestować. Nie umiem się doczekać aż będę się mogła do niego wprowadzić.

    OdpowiedzUsuń
  26. Przełom jesieni i zimy to dobry czas na pielęgnację drzew, widać wtedy wszystkie suche gałęzie na drzewach.

    OdpowiedzUsuń
  27. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  28. Ja bym przede wszystkim zaczęła od ocieplenia budynku. tutaj https://iqterm.pl/ znajdziesz bardzo ciekawą ofertę jeżeli chodzi o ocieplenie celulozą. My w zeszłym roku ociepliliśmy dom i w sumie jest spora różnica w cenie za ogrzewanie

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger