Idealny szablon CV - darmowy czy płatny?

Przygotowywanie własnego życiorysu, który ma nam utorować drogę do kariery zawodowej, powinno być najprostszym zadaniem. Nie ukrywajmy, że przecież piszemy w nim o sobie i o swoich własnych doświadczeniach. Jednak kiedy już zabierzemy się za tworzenie dokumentu, zadanie wydaje się być prawdziwie karkołomne. Wynika to poniekąd z postępu technologicznego. Dawniej wystarczyło bowiem napisać odręcznie kilka zdań na kartce papieru, a następnie złożyć osobiście na ręce pracodawcy. Obecnie jednak CV musi być stworzone w formie elektronicznej, co za tym idzie, musi zostać dobrana jego odpowiednia forma graficzna. Nie da się ukryć, że dla osób, które nie są zaawansowanymi grafikami, stworzenie profesjonalnego CV staje się niezwykle trudne. Jednak strona do robienia CV może przyjść w tym wypadku z pomocą. Obecnie szablony CV są dostępne zarówno za darmo, ale także i za symboliczną opłatą. Wobec tego czy idealny szablon CV to ten płatny, czy może jednak ten darmowy?

źródło: pexels.com


Darmowe szablony CV - czy warto z nich korzystać? 

Darmowe szablony CV na https://bananacv.com/szablony cieszą się ogromną popularnością. Nie powinno to jednak nikogo dziwić z prostego powodu- są one darmowe. Jednak pojawia się pytanie, czy darmowy kreator CV będzie tak samo efektywny jak płatny? Otóż w tym wypadku nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od tego, na jak wielkim profesjonalizmie podczas tworzenia CV nam zależy. Warto więc przyjrzeć się funkcjonalności jakie oferują darmowe szablony CV. Przede wszystkim znajdziemy w nich kluczowe formaty CV. Oznacza to, że kreator CV darmowy pomoże nam usystematyzować dokument i sprawi, że wszystkie sekcje zostaną na nim odpowiednio rozmieszczone. Darmowy kreator CV pomoże nam także wyodrębnić pasek boczny, na którym zwykle umieszcza się sekcję z podsumowaniem zawodowym oraz umiejętnościami. Wzór CV jednak jest dość mocno standardowy. W praktyce nie znajdziemy w darmowym szablonie CV zaawansowanych rozwiązań graficznych, czy możliwości organizacji dokumentu w określony sposób. Jeśli jednak zastanawiamy się, jak napisać CV w darmowym kreatorze, to będzie to banalnie proste. Taka strona do robienia CV cechuje się wręcz intuicyjną i niewymagającą obsługą. Zwykle wystarczy jedynie uzupełnić puste pola odpowiednimi informacjami. Szablony CV pozwalają także na wstawienie zdjęcia, jednak zwykle jest to możliwe tylko w wyznaczonym do tego miejscu.

źródło: pexels.com


Czy płatne szablony CV okażą się efektywniejsze?

 Oprócz darmowych kreatorów CV można również zdecydować się na płatne szablony CV. Czy okażą się one lepsze? Wzory CV na płatnych stronach z pewnością będą prezentować się znacznie bardziej imponująco. Okazuje się, że wzór CV z płatnego kreatora CV można śmiało nazwać profesjonalnym. Uiszczenie opłaty skutkuje tym, że uzyskujemy dostęp do znacznie szerszej funkcjonalności w programie, a także do znacznie bardziej zaawansowanych rozwiązań. Kreator CV płatny oferuje nam kilkadziesiąt wzorów do wyboru, które najczęściej są skategoryzowane wedle ich dopasowania do konkretnego zawodu. Co więcej, zdarza się, że takie szablony CV można dodatkowo modyfikować i dopasowywać do swoich potrzeb. Można więc śmiało powiedzieć, że wzory CV dostępne na płatnych stronach, zostały stworzone dla użytkowników wymagających. Większe możliwości wyróżniają się także w zakresie dzielenia dokumentu na sekcje. Mamy bowiem możliwość rozmieszczania ich zgodnie z własną wizją. Co więcej Bananacv płatny kreator CV pozwala również na stworzenie profesjonalnego CV ze zdjęciem. Program w automatyczny sposób dopasuje jego rozmiar, a także zadba o to, by było ono umieszczone w odpowiednim miejscu. Wydawać by się wiec mogło, że do tworzenia niezwykle profesjonalnego i zaawansowanego pod względem graficznym CV, to właśnie płatne kreatory, dają znacznie większe pole do popisu.

Szalony CV płatne czy darmowe - które okażą się lepsze?

Przykładowe CV można stworzyć zarówno w programie darmowym, a także i płatnym. Jednak pojawia się odwieczny dylemat, czy rzeczywiście za kreowanie naszego życiorysu warto płacić. Otóż w tym wypadku tak naprawdę wszystko zależy jedynie od naszych potrzeb i oczekiwań. Jeśli doskonale zdajemy sobie sprawę, że aplikujemy na wysokie stanowisko, gdzie profesjonalizm jest kluczowy, to z pewnością lepszym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z płatnego kreatora CV, który oferuje nam znacznie większą funkcjonalność. Jeśli jednak zastanawiamy się jak napisać CV do pierwszej, mało wymagającej pracy, to nie musimy się przy tym narażać na dodatkowe koszty. Warto jednak uzmysłowić sobie, że CV, czyli nasz życiorys, staje się jednocześnie naszą wizytówką. Wobec tego im więcej pracy włożymy w jego przygotowanie, tym skuteczniej możemy zwiększyć swoje szanse na uzyskanie wymarzonego stanowiska. Wobec tego może lepszym rozwiązaniem będzie wykupienie dostępu do usługi jaką oferuje kreator CV i stworzenie porządnego życiorysu? Zwykle koszt jest śmiesznie niski, a my otrzymuje naprawdę zaawansowane rozwiązania zarówno pod względem graficznym jak i treściowym. Profesjonale CV może otworzyć nam drogę do zawodowej kariery.

Sprawdź również: https://wakeparkwroclaw.pl/ 

10 komentarzy:

 1. Odwiedzam te kreatory od kilku tygodni i nie mogę się zdecydować. Pewnie dlatego, że nie mam noża na gardle... Ale pamiętam kilka lat temu kupiłam wzór, dzięki temu mogłam go edytować i faktycznie dostałam pracę marzeń (na tamtym etapie marzeń :)). W tych darmowych okazało się, że edycja jest niemożliwa. I jak przerwałam wpisywanie (domowe obowiązki) to zapisał mi się dokument w pdf i nie mogłam już wrócić do edycji, co oznacza, że muszę zacząć od początku. Znacznie fajniej się pisze cv w takim sklasyfikowanym szablonie niż z ,,palca,,. Tam wszystko jest przemyślane i na miejscu. Zapisuje stronę z postu i odwiedzę ją :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ważne, aby CV było czytelne, ale i tak rekruterzy najbardziej zwracają uwagę na jego zawartość. Jeśli nie macie odpowiednich kwalifikacji, które można wpisać, nawet najpiękniejszy szablon tutaj nic nie pomoże.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rekrutujący na pewno bardziej zwracają uwagę na to co jest w CV niż na sam szablon. Ale nie powiem warto się przyłożyć do tworzenia CV jeśli nam zależy na dobrej pracy. Oby pracodawca korzystał z narzędzi Extended Tools i wiedział jak prawidłowo dobierać pracowników do swojej firmy, umiał rozpoznać kto na jakie stanowisko się nadaje nie tylko pod względem kompetencji ale i osobowości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak ktoś ogarnia programy biurowe to spokojnie sam stworzy CV, może wzorować się na tych płatnych. Tak wyjdzie taniej ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealne CV to klucz do sukcesu podczas poszukiwania nowej pracy. Warto postarać się przygotować je jak najlepiej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobre CV to podstawa ale czy warto płacić za CV? Wydaje mi się że samemu można przygotować bardzo dobre CV wystarczy troche się postarać

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej czy są tu jakieś kobietki, które postanowiły pójść po latach na studia? Mam 27 lat i chciałabym w tym roku pójść na studia, ale zastanawiam się czy to nie za późno wiem, że są i 50-latkowie, którzy idą na studia, no ale robią to raczej dla siebie. A ja bym chciała jeszcze jakoś skorzystać z tych studiów, móc dostać dzięki temu jakąś lepszą pracę, ale boję się że nim skończę studia to już będę za stara, żeby zaczynać karierę od nowa. Zwłaszcza, że jestem typem humanisty, więc odpadają wszystkie kierunki typu informatyka, logistyka itp myślicie, że to ma jeszcze sens? Jeśli tak to jaki kierunek miałby jeszcze sens w takim wieku?

  Tak sobie czytam, to wiele osob w tym wieku sié edukuje:
  https://ksiegarnia.pwn.pl/lifelong-learning-pwn

  Jak jest opisane na stronie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiesz, że polskie opiekunki szukają pracy w Niemczech. Zobacz - https://arkadiacare.pl/rekrutacja
  Jak wtedy powinno wyglądać CV? Po niemiecku? Jakie zapisy są ważne?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli ktoś chce mieć niepowtarzalne i profesjonalne CV, to może je też zrobić w Canvie po swojemu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Skoro już mowa o kwestiach zawodowych, to pochwalę się, że jakiś czas temu zdecydowałam się na otworzenie własnej firmy. Wciąż jednak jestem w trakcie jej rozwijania i póki co szukam odpowiedniego software house, który zajmie się stworzeniem aplikacji webowej.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger