RECENZJA: Bio-Magnez | Pharma Nord

Dzisiaj recenzja Bio- Magnezu, firmy Pharma Nord.

Zacznę może od tego na co działa magnez:• prawidłowe funkcjonowanie mięśni
• prawidłowy metabolizm energetyczny 
• utrzymanie zdrowych kości i zębów
• utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych i równowagi elektrolitowej
• utrzymanie prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego
• zredukowanie uczucia zmęczenia i znużenia 
• odgrywa rolę w procesie podziału komórki


W opakowaniu znajduje się 30 sztuk, dość dużych tabletek. Mają delikatną śliską powłoczkę, ale ja i tak miałam wielki problem, żeby je połknąć, dlatego też rozpuszczałam je sobie z wodą. Szczerze mówiąc, nigdzie nie znalazłam jeszcze magnezu, który łatwo by się połykało.


W 1 tabletce znajduje się aż 200mg czystego magnezu! Najczęściej jest to tylko 60mg. Piję dużo kawy, a jak wiadomo kofeina wypłukuje magnez. Jakiś czas temu miałam problem, że "pulsował" mi mięsień pod okiem - wyczytałam w internecie, że jest to właśnie spowodowane brakiem magnezu. Gdy spożyłam pół opakowania, objawy już minęły, więc z ręką na sercu mogę go polecić. Dobrym, naturalnym źródłem magnezu, są także: orzechy, migdały, zielone warzywa, owoce, jarmuż i nasiona.


Na stronie producenta, znalazłam ciekawe doświadczenie, jak sprawdzić czy magnez jest skuteczny.

"Można przetestować tabletkę magnezu, i sprawdzić czy skutecznie ulega rozpuszczeniu. Umieściliśmy dwie tabletki magnezu w oddzielnych szklankach wody. W lewej szklance tabletka Bio-Magnez od Pharma Nord jest całkowicie rozpuszczona i gotowe do wchłonięcia po kilku minutach. W szklance prawej włożyliśmy tabletkę magnezu innej firmy. Nawet po 24 godzinach w wodzie tabletka ta nie wykazuje oznak rozpuszczania."

Na filmiku przedstawione jest wykonać to doświadczenie


Dodatkowo w każdym zamówieniu, z firmy Pharma Nord dostajemy voucher, który upoważnia na zamówienie jednego (Bio-Vitamin D3, Bio-Omega3 Fish Oil lub Bio-Chromium) za darmo, poprzez odesłanie kuponu, lub zamówienie na stronie internetowej.

***

   

      

2 komentarze:

  1. Również jestem wielbicielką kawy, przez co muszę pamiętać o suplementacji magnezu. Cieszę się, że trafiłam na tą recenzję, ponieważ chciałabym zmienić swoje tabletki na jakieś lepsze. To bardzo ciekawe, że niektóre z nich wcale się tak dobrze nie rozpuszczają! Nigdy nie robiłam tego typu eksperymentu, ale teraz będę o nim pamiętać. Dzięki za tą świetną recenzję!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger