RECENZJA: Bio-karoten z witaminą E | Pharma Nord

Dzisiaj recenzja Bio- Karotenu z witaminą E, firmy Pharma Nord.

Beta karoten jest prowitaminą A. Odpowiedzialne jest m.in. za opalanie, prawidłowe funkcjonowanie wzroku, wzmacnia odporność, a także wspomaga leczenie trądziku i opóźnia pojawianie się zmarszczek.


Beta- Karoten, szczególnie ceniony jest, za wspomaganie opalania. Ja brałam go w okresie listopada, więc wtedy się nie opalałam, dlatego nie zauważyłam zmian w kolorycie skóry. Zauważyłam jednak, że po zażyciu całego opakowania - 30 kapsułek, moja cera wyglądała zdrowiej. Dodatkowo posiada witaminę E, która chroni organizm przed stresem oksydacyjnym i uszkodzeniem komórek, wywoływanym przez wolne rodniki.


Beta-Karoten jest przekształcany w witaminę A, i przyczynia się do utrzymania zdrowej skóry, błon śluzowych, oraz prawidłowego widzenia. Ponadto witamina ta odgrywa rolę w procesie specjalizacji komórek w organizmie i przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego. Tabletki są małe i otoczone śliską powłoczką, więc łatwe do połknięcia. Należy pamiętać, że nie powinny zażywać go osoby palące, ponieważ może zwiększyć to ryzyko zachorowania na raka płuc.


Naturalnym  źródłem karotenu są zielone warzywa, brokuły, marchew, papryka, dynia i morele. Należy przyjmować jedną tabletkę dziennie.


Można go kupić w każdej aptece za około 20 zł.

***
   

      

2 komentarze:

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger