RECENZJA: "Grzyby Candida - przyczyna większości chorób. Skuteczny program przeciwgrzybiczy" A. Boroch | Wydawnictwo Vital

Dzisiaj recenzja książki o grzybach Candida, wydawnictwa Vital.

"Zagraża nam wiele chorób – od zmęczenia, wzdęć, zapalenia zatok i otyłości po toczeń, artretyzm, alergie, hipoglikemię, depresję oraz stwardnienie rozsiane. Wiele z nich jest powodowane przerostem grzybów Candida.Jeśli jesteś narażony na stres, przyjmowałeś antybiotyki bądź hormony lub też nie odżywiasz się zbyt zdrowo, jesteś w grupie podwyższonego ryzyka.Na szczęście możesz samodzielnie skorzystać z opisanego w książce programu przeciwgrzybicznego o naukowo udowodnionej skuteczności. Dzięki tej książce poznasz listę produktów, które powinny się znaleźć w Twoim menu oraz nauczysz się rozpoznawać pierwsze objawy przerostu drożdżaków i cofnąć ich rozwój. Zabezpieczysz siebie i swoich bliskich. Zamiast leczyć objawy, wyeliminuj przyczynę." Vital


Jest to książka, która daje do myślenia. Niby naukowa, lecz stała się także moją książką kucharską.  W skrócie: "Grzyby Candida - jest nieszkodliwym drożdżakiem, to rodzaj grzyba, który występuje naturalnie w organizmie każdego z nas. [...] U zdrowego człowieka zasiedla on przewód pokarmowy błony śluzowe i skórą, ale nie czyni żadnych szkód. Jeśli jednak dojdzie do nadmiernego rozmnożenia tych nieszkodliwych drożdżaków, mogą one przybrać postać oportunistycznego patogenu. [...] Przerost grzybów Candida, które wydzielają szkodliwe produkty uboczne - mykotoksyny - może dotyczyć dowolnego narządu lub układu w organizmie. Ten atak jest bezlitosny i trwa dwadzieścia cztery godzinę na dobę. Jeśli nie zatrzymamy rozwoju drożdżaka - organizmu jednokomórkowego - przyjmie on formę patogenicznego grzyba z korzeniami, który wywołuje mnóstwo objawów chorobowych." - cytat z książki. Brzmi groźnie prawda ?


W takim razie, skąd bierze się taki przyrost ? Ponownie zacytuję: "Główne przyczyny przerostu Candida alibicans to przyjmowanie antybiotyków, sterydów (np. kortyzon i prednizon) oraz tabletek antykoncepcyjnych, a także: zastępcza terapia hormonalna, nieprawidłowa dieta, chemioterapia, radioterapia, nadużywanie alkoholu, stosowanie używek i stres. Przerostowi drożdżaków sprzyja również zatrucie metalami ciężkimi z plomb amalgamatowych, a także ołowiem i kadmem z zanieczyszczonego powietrza." Wygląda na to, że najprawdopodobniej co drugi człowiek może być dotknięty dolegliwością, jaką jest grzyb Candida.


W książce znajduje się tabela schorzeń bezpośrednich, lub pośrednich związanych z przerostem drożdżaków. Okazuję się, że jest ich ponad 85! Począwszy od łupieżu, skończywszy na nowotworach. "Candida albicans atakuje głównie nerwy i mięśnie, ale może uszkadzać dowolne tkanki lub narządy, w zależności od predyspozycji genetycznych organizmu. Do łagodnych objawów przerostu drożdżaków należą: zmęczenie, gazy, wzdęcia, zgaga, tzw. mgła umysłowa, przyrost wagi, zaparcia, bóle artretyczne, infekcje zatok, zbyt wysoki lub zbyt niski poziom cukru, alergie, depresja i stany lękowe. Z czasem mogą jednak rozwinąć się poważniejsze schorzenia, łącznie z chorobami autoimmunologicznymi i nowotworowymi".


Dlatego, aby zwalczyć przyczyny przerostu grzyba Candida, w książce znajduje się także opracowanie 90- dniowego programu przeciwgrzybicznego. Pozwala on odżywić ciało, a jednocześnie wyeliminuje przerost drożdżaków. Dzięki niemu, w krótkim czasie odzyskamy energię i witalność. Znajdują się tam informacje o żywności dozwolonej w czasie diety przeciwgrzybiczej, żywności niedozwolonej, oraz najważniejsze, czyli przykładowe jadłospisy, z których zaczęłam korzystać. Zauważyłam, że codziennie, dzień należy rozpocząć od 1 lub 2 filiżanek herbaty z czerwonej koniczyny. Znajduje się tam wiele, naprawdę smacznych (przetestowałam kilka!) przepisów, na zdrowe 'bezpieczne' dania. 

Książka została napisana prostym językiem, który z przyjemnością się czyta. Ja nie należę do osób, która lubi czytać książki naukowe, ale ta dała mi dużo do myślenia i sama zaczęłam zauważać niektóre objawy w moim organizmie. 


Książkę można kupić >>TUTAJ<< za 34,30 zł (aktualnie w promocji 29,20 zł), oraz w Empiku za 33,99 zł.

***


2 komentarze:

  1. Ciekawa książka. O Candida wiem co nieco z zajęć mikrobiologii :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Szczerze mówiąc to moim zdaniem dieta pudełkowa ma tylko zalety :). Osobiście mam mało czasu na to aby gotować sobie w domu i na prawde tego typu https://www.lightbox.pl/catering-dietetyczny-warszawa catering dietetyczny z dostawą do domu jest dla mnie bardzo pomocny, szczególnie, że staram się trzymac stałą porcje kalorii dziennie. Ja moge wam takie rozwiązanie polecić!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger