Mini eksperymenty Funiversity

Podczas ferii mieliśmy dużo wolnego czasu, więc wspólnie z moją siostrą postanowiłyśmy przetestować mini eksperymenty Funiversity.


Funiversity stworzyło kilkanaście eksperymentów dla najmłodszych, aby mogli lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Dzieci mogą poprzez zabawę dowiedzieć się ciekawych faktów o naszej planecie np. jak powstaje śnieg, tęcza, jak zmierzyć promieniowanie UV i wiele innych.


Razem z Gabrysią testowałyśmy cztery zestawy: jak zrobić polimerowego robaka? Jak skurczyć naukową układankę? Jakie kolory ma tęcza? oraz Jak zmierzyć promieniowanie ultrafioletowe?


 Wszystkie rzeczy potrzebne do wykonania eksperymentów mieszczą się w plastikowej tubie. W środku znajduje się też czytelna i prosta instrukcja.


Miałyśmy niezły ubaw robiąc polimerowego robaka. Chyba wszystkie dzieci uwielbiają bawić się różnymi gniotkami i glutami. Wykonanie takiego doświadczenia zajmuje najczęściej około 20 minut.


Następnie zrobiłyśmy naukową układankę. Gabrysia na kawałku specjalnej folii musiała coś narysować, następnie włożyłyśmy to do piekarnika - obrazek zmniejszył się i stał się twardy. Dodatkowo zrobiłyśmy z niego układankę.


Kolejnym eksperymentem było badanie UV poprzez bransoletkę, którą musieliśmy zrobić ze specjalnych koralików. Miały one zmieniać natężenie barw pod wpływem promieniowania słonecznego, jednak nie za bardzo to u nas zadziałało. Musimy przetestować ją jeszcze latem, gdy wyjdzie piękne słońce.


Ostatnim eksperymentem, który chyba najbardziej nam się podobał były kolory tęczy. Tutaj była zabawa z barwnikami. Po wrzuceniu gotowej substancji w odpowiedniej kolejności do tuby, po jakimś czasie kolory zaczynają przez siebie przenikać.


Takie eksperymenty to świetne rozwiązanie na kreatywne spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Nawet dorośli mogą się świetnie przy tym ubawić. Takie doświadczenia pomagają najmłodszym zrozumieć otaczający nas świat. Kształtują ich wiedzę i rozwijają kreatywność. Jedno opakowanie to koszt około 18 zł (tutaj).


Miłego dnia!

7 komentarzy:

 1. Ale świetne!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. O, naprawdę doskonały pomysł na spędzenie czasu z dzieciakami. :) Sama uwielbiam takie eksperymentowanie, więc koniecznie muszę wypróbować. Kolory tęczy są śliczne, ale układanka to też bardzo ciekawy pomysł. :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tym, ale efekt kolorystyczny jaki wyszedł bardzo mi się podoba
  Zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 4. O kurczę, ale świetny pomysł na taką zabawę z dzieciakami, można trochę poeksperymentować a nie w kółko oglądać bajki :)
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne takie eksperymenty :D Mojej młodszej siostrze na pewno by się spodobało :D
  Zapraszam do mnie, hooneyyy

  OdpowiedzUsuń
 6. A jak się na to zapatrujecie - http://www.fitlife-expo.pl/ ? Warto? Rozrywka, strzelanie, atrakcje - czego można się spodziewać? Jak do tego podejść?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger