Fizjoterapia Kliniczna i Rehabilitacyjna - fizjoterapeuci poszukiwani!

💆 FIZJOTERAPIA 💆
Nadal stoję przed wyborem studiów, a raczej zawodu na całe życie. Przeszukując oferty, zauważyłam ogromne zapotrzebowanie na fizjoterapeutów! Opowiem Wam pewną moją historię.


Choć aktualnie jestem na kierunku humanistycznym i raczej nie wiążę przyszłości z medycyną, to przyznam, że od kilku lat korzystam z usług fizjoterapeuty.

Fizjoterapia, to nie tylko rehabilitacje, jak niektórzy myślą. Cierpię na migreny oraz spięcie mięśni barkowych, dlatego chodzę do fizjoterapeuty minimum raz na dwa miesiące - dlaczego tak rzadko? Ponieważ takie są terminy czekania na wizytę.

Okazuje się jednak, że fizjoterapeuci są w Polsce trzecim co do liczebności zawodem medycznym, tylko ile osób kończących studia, pracuje w zawodzie? Podobno aż 90%, zatem coraz więcej Polaków potrzebuje pomocy.


Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam ofertę Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy, która posiada najlepszą ofertę dla przyszłych fizjoterapeutów w Polsce! Szkoła ta słynie z kierunku Fizjoterapia Kliniczna i Rehabilitacyjna, są to studia jednolite magisterskie, dodatkowym atutem jest możliwość studiowania stacjonarne lub niestacjonarne. Chyba największym plusem dla przyszłych studentów jest najniższe czesne w regionie.

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszcz (www.uczelniamedyczna.pl) mieści się przy ul. Jagiellońskiej 4. Zajęcia kliniczne odbywają się w toku pracy najlepszych szpitali i placówek medycznych. Szkoła gwarantuje pełne przygotowanie do praktycznego wykonywania zawodu. Nowością jest opcja rezerwacji online - zarezerwuj miejsce, dokumenty donieś później. Na ich Facebooku (facebook.pl/wsnoz) możecie zobaczyć ich wszystkie działania.

Praktyki odbywają się w najlepszych placówkach medycznych: X Wojskowy Szpital z Pokliniką w Bydgoszczy, Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji ATMA w Bydgoszczy, Centrum Medyczne Gizińscy, Szpital Pulmonologiczny w Bydgoszczy, Przychodnia Ogrody, Centrum Medyczne Zachód, Klinika Uzdrowiskowa "Pod tężniami" w Inowrocławiu, Sanatorium "OAZA" w Inowrocławiu i wiele innych.


Kończąc moją historię - gdyby nie fizjoterapeuci, pewnie co miesiąc leżałabym przez tydzień w ciemnym pomieszczeniu i potwornym bólem głowy. Choć sama wizyta nie należy do najprzyjemniejszych - mówię tutaj o uciskach mięśni i później przez dwa dni chodzę obolała, to bardzo sobie cenię te usługi. Dodatkowo, kto z Was też odczuwa uporczywy ból mięśni w barkach? Podobno 70% społeczeństwa - tam "osadza" się stres oraz przeciążenia od torebki czy plecaka. Wystarczy wybrać się do fizjoterapeuty :)!

undefined

*Zdjęcia pochodzą z: zajęcia praktyczne, studia jednolite, Fizjoterapia Kliniczna i Rehabilitacyjna, Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy.

14 komentarzy:

 1. Tylko to trzeba naprawdę lubieć robic i moze tez dla tego mało osób sie na to wybiera i jest duże zapotrzebowanie :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2018/08/basilurtea-naturalna-herbata.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama korsystam z uslug fizjoterapeuty. Natomiast nie mialam pojecia ze pomaga na migreny

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawód bardzo ciekawy :) Można się dużo dowiedzieć z Twojego wpisu 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. wybór uczelni, a zarazem zawodu to ważna rzecz! Jak już ktos napisał - to co się robi trzeba lubić - nie tylko pieniądze liczą się w życiu!

  OdpowiedzUsuń
 5. Sam dwa razy skorzystałem z usług fizjoterapeuty, pomogło😉

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja także kiedyś musiałam przez długie lata korzystać z usług fizjoterapeuty :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Coś w tym jest! Ach ten stres....

  OdpowiedzUsuń
 8. Fizjoterapia to angażujące studia :) Ale na pewno dające wiele satysfakcji:) Jak widać fizjoterapeuci są potrzebni, gdyż sama często korzystam, ze względów zdrowotnych

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem po studiach fizjoterapii i odradzam Ci robienie tego kierunku. Zawód bardzo fajny ale pieniędzy z tego nie ma i to jest bzdura, że jest zapotrzebowanie na fizjoterapeutów. W pewnym momencie było wielkie bum na ten kierunek i w tedy wszyscy to studiowali, więc fizjoterapeutów jest mnóstwo a do tego dochodzą jeszcze masażyści. Studia to za mało żeby się przebić. Jak masz pieniądze na dodatkowe kursy to masz szansę. Na palcach mogę policzyć ile osób ode mnie z roku pracuje w zawodzie... :-( I to najczęściej te osoby, którym rodzice ufundowali miejsce pracy. Smutne ale prawdziwe

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciężki zawód ale na pewno opłaca się iść w tym kierunku ;) A jeśli ktoś zakłada właśnie firmę w tym kierunku, z chęcią pomogę rozwinąć markę w Internecie ! :) https://alfabet-sukcesu.pl/ . Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawy wpis, zgadzam się z Tobą w 100%. Odkąd moim kolanem zajmuje się wykwalifikowany fizjoterapeuta z Krakowa, mój stan zdrowie znacząco się poprawił. Cieszę się, że udało mi się trafić pod skrzydła wszechstronnego fachowca, dla którego leczenie nawet najbardziej skomplikowanych urazów i schorzeń nie stanowi problemu.

  OdpowiedzUsuń
 12. zgadzam się całkowicie, miałam operację, a potem czekała mnie rehabilitacja po endoprotezie i gdyby nie pomoc fachowców to na pewno nadal bym chodziła o kuli, a teraz spokojnie uprawiam sport :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Znacie - https://efficlinic.pl/ Czy to jest najlepszy prywatny ortopeda w Krakowie w normalnej cenie? Brać pod uwagę kogoś jeszcze? Gdzie mogę się spodziewać jakości?

  OdpowiedzUsuń
 14. Zapotrzebowanie na takich specjalistów jest bardzo duże ponieważ problemów zdrowotnych pojawia się coraz więcej. Z kręgosłupem, stawami, całym układem kostnym. Na przykład niepozorny ból pięty jak czytam na https://carolina.pl/klinika-ortopedii-i-traumatologii/stopa/pieta-haglunda/ można okazać się schorzeniem wymagającym rehabilitacji a nawet operacyjnego leczenia.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger