Plusy i minusy zegarka Locon z telefonem i GPS dla dzieci


Dzisiaj dokładnie przyjrzymy się zegarkowi dla dzieci z GPS-em oraz funkcją dzwonienia. Czy to naprawdę działa?


Funkcje zegarka Locon GJD.01:

• Szybka informacja o poruszaniu się dziecka, niskim poziomie baterii, ściągnięciu zegarka.
• Szybka informacja o dokładnym położeniu dziecka.
• Natychmiastowe powiadomienie o kłopotach w kilka sekund.
• Możesz usłyszeć otoczenie, w którym przebywa dziecko.
• Wbudowany telefon pozwala rodzicom dzwonić do dzieci w każdej chwili.
• Możesz zobaczyć za pomocą aplikacji jaką drogę dziecko przemierzyło w ciągu dnia.


Oczywiście do używania zegarka potrzeba jest także aplikacja "Bezpieczna Rodzina", którą możemy bezpłatnie pobrać z Google Play lub App Store. 
Po zainstalowaniu aplikacji, należy założyć konto i dodać zegarek.


W zestawie znajduje się zegarek, kabel USB, instrukcje oraz karta SIM, dzięki której będziemy mogli łączyć się z zegarkiem.


Sam w sobie zegarek jest bardzo lekki, lecz dość gruby. Ten model dostępny jest w 4 kolorach: niebieskim, różowym, pomarańczowym i czarnym. Wielkim plusem jest również niska cena.


Na ekranie startowym wyświetla się godzina, poziom baterii, a także ilość przebytych kroków. Na zegarku znajdują się 4 przyciski, dzięki którym dziecko może poinformować, że coś się dzieje, albo po prostu zadzwonić do rodzica. Wtedy osoba z aplikacją otrzymuje powiadomienie. Lokalizację zegarka cały czas widać na mapie w aplikacji, jednak nie jest ona za bardzo precyzyjna, ponieważ czasami dostajemy informację, że dziecko znajduje się nawet kilkaset metrów od zaznaczonego miejsca (podczas odległości +/- 20 km zegarka od telefonu).


Przez zegarek łatwo można zadzwonić, jednak można też zadzwonić do zegarka: posiada wbudowany głośnik i mikrofon oraz wydaje dźwięk jak ktoś dzwoni. Niestety kilka dni przed pisaniem tego posta spotkała nas niemiła niespodzianka - wyższy rachunek za telefon. Po skonsultowaniu się z operatorem okazało się, że jedno połączenie się z zegarkiem kosztuje 6 zł! A dzwoniliśmy około 4 razy....


Jest to bardzo pomocne i bezpieczne urządzenie dla każdego rodzica bojącego się o swoje dziecko. Zawsze związane jest to z większym poczuciem kontroli. Podczas rozmów wszystko słychać bardzo wyraźnie, a głośność można regulować podczas rozmowy.


Rodzic otrzymuje także wiadomość SMS o stanie niskiej baterii. Producent gwarantuje, że bateria powinna starczyć od 1 do 4 dni po 2 godzinnym ładowaniu (w zależności od częstotliwości użytkowania). Po 2 godzinnym ładowaniu starcza nam na maksymalnie 8 godzin.


PLUSY:
• kontrola
• dziecięcy design
• ułatwienie kontaktu rodzica z dzieckiem
• szybka dostawa
• solidnie wykonany
• przejrzysta, prosta w obsłudze aplikacja
• świetny pomysł na prezent

MINUSY:
• płatne połączenia
• bateria starcza na krótko
• brak aplikacji na system Windows

Dodatkowo mam dla Was 10% rabat do sklepu www.sklep.bezpiecznarodzina.pl, gdzie możecie zakupić m.in. ten zegarek oraz inne przedmioty związane z ochroną Twojej rodziny i domu.

KOD: KOCHAMBLOGA

10 komentarzy:

 1. Ciekawy dla osób które chcą mieć całkowitą kontrolę nad dzieckiem, nie wiem w sumie czy to wada czy zaleta. Chodź nie powiem, jest fajny i warto kupić go dla dziecka, w szczególności jeśli chodzi o powiadomienie o niebezpieczeństwie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Według mnie rewelacja. Z pewnością jest to kontrola, jednak stawiająca dobro dziecka na pierwszym miejscu. Zegarek designersko wygląda, na miejscu dziecka sama chętnie bym taki nosiła.
  Przypomina mi się odcinek serialu Black Mirror (odc. Arkangel) obrazujący, co może się stać, kiedy kontrola rodzicielska zajdzie za daleko. Polecam obejrzenie każdemu, kto zamierza kupić podobny zegarek. Warto być świadomym możliwości, ale też niebezpieczeństw. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super sprawa, zawsze to trochę mniej zamartwiania się o dziecko

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny zegarek jeżeli chce się mieć kontrolę nad dzieckiem ☺️ Sama w przyszłości osobiście bym się na niego nie zdecydowała 🙂 Pozdrawiam 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. faktycznie jest dośc gruby ale powiem szczerze ze to dobry pomysł techniki jest :) I do tego u mnie w pracy jeden z rodziców dał taki zegarek dziecku i jest z niego zadowolony :)

  Zapraszam https://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę kupić taki mojej córeczce taki zegarek gps Lokalizator pozwoli mi nie martwić się o nią gdy nie wraca z podwórka.

  OdpowiedzUsuń
 7. A moim zdaniem kontrola jest potrzebna, szczególnie jeśli dziecko ma mniej niż te 12-14 lat. Wiadomym jest, że nastolatka traktuje się nieco inaczej. Moja siostrzenica ma konta w mediach społecznościowych - jest aktywna na Instagramie, Tik Toku i innych tych "modnych" portalach. Ostatnio, gdy bawiłam się jej telefonem zauważyłam, że dostała mnóstwo obraźliwych komentarzy od anonimów, ale nikomu o tym nie powiedziała. Rodzice tylko powierzchownie monitorują, jakie strony odwiedza i co publikuje, ale nie przeglądali jej wszystkich komentarzy (jest ich setki),. Dla mnie to ogromny błąd - hejt w młodym wieku może wyrządzić wielką krzywdę. Na rynku dostępnych jest wiele funkcjonalnych zegarków, które można przystosować do indywidualnych potrzeb.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam wykupiony urzadzenie i serwis "gdzie jest moje zwierze"... Szkoda pieniedzy... bateria przestaje dzialac po kilku godzinach a powinna dzialac pare dni. Brak dostepu do usługi (lokalizacji - gps) godzinami, pomoc techniczna działa w godz. 9 - 17. Generalnie i produkt i serwis to pieniadze wyrzucone w błoto... Odradzam

  OdpowiedzUsuń
 9. Uważam, że tego typu smartwatche to super rozwiązanie. Sama często korzystam z takiego urządzenia poza domem. Niedawno moja córka osiągnęła już taki wiek, że zaczęła sama wychodzić z domu ze swoimi koleżankami i kolegami. Przez to, aby zadbać o jej bezpieczeństwo właśnie zakupiłam jej również tego typu zegarek z funkcją GPS. Moja głowa jest spokojniejsza, gdy wiem, że mogę zawsze spojrzeć na realną lokalizację dziecka. :) To bardzo dobre rozwiązanie, aby zapewnić swojemu dziecku dodatkową opiekę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałem o podobnych rozwiązaniach na http://abranetis.pl/. Czy to ma sens dla seniora? Po prostu nie zdejmie zegarka?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger