Skup książek | Sposób na pozbycie się zbędnych tytułów z zyskiem

Wielu czytelników ma spory problem z rozrastającym się księgozbiorem. Problem jest szczególnie poważny, jeśli jego sporą część stanowią książki, co do których mamy absolutną pewność, że nie będziemy do nich wracać. Niektóre z nich przeczytaliśmy, do innych nawet nie zajrzeliśmy i zwykle są efektem nietrafionych prezentów lub nieprzemyślanych zakupów. Niestety zajmują one miejsce, które mogłyby zająć bardziej wartościowe z naszego punktu widzenia pozycje. Niezależnie od tego, jaką wartość przedstawiają nas dane pozycje, ich wyrzucenie byłoby dla prawdziwego miłośnika książek czymś niedopuszczalnym. Na szczęście nie jest to konieczne.

Jak pozbyć się nadprogramowych tytułów? Pomoże skup książek


By uniknąć wyrzucania lub niszczenia książek, decydujemy się zwykle na oddanie ich innemu czytelnikowi, potencjalnie zainteresowanemu danymi pozycjami. Możemy też na własną rękę odsprzedać je za pośrednictwem portali aukcyjnych lub ogłoszeniowych, a pozyskane w ten sposób środki przeznaczyć na zakup innych, bardziej dla nas interesujących tytułów. Niestety to rozwiązanie ma pewne wady. Najpoważniejszą z nich jest z całą pewnością konieczność sporządzenia ogłoszeń – a to w przypadku dużego księgozbioru może okazać się naprawdę czasochłonne. Warto więc poszukać innych, wygodniejszych rozwiązań.


Skup książek Warszawa: nie musisz nawet wychodzić z domu

Pod tym względem dużo lepiej wypada odsprzedanie książek w antykwariacie. Po wycenie poszczególnych pozycji, pieniądze otrzymamy natychmiast i jeszcze tego samego dnia możemy kupić za nie nowe książki. To jednak rozwiązanie, które nie będzie dostępne dla wszystkich. Wizyta w antykwariacie wymaga bowiem wolnej chwili w wyznaczonych godzinach. Nie bez znaczenia jest też fakt, że nie we wszystkich miejscowościach działają antykwariaty. Na szczęście w ostatnich latach pojawiło się kilka firm oferując skup książek przez internet.

Skup używanych książek Warszawa. Na czym to polega?

Cała procedura nie jest skomplikowana i wystarczy kilka kliknięć, by dowiedzieć się, ile otrzymamy za daną pozycję. Po otrzymaniu wyceny możemy zrezygnować z transakcji lub zanieść część naszych zbiorów do miejsca, gdzie działa skup książek Warszawa. Osoby spoza stolicy lub po prostu niemające czasu mogą zaś skorzystać z usług kuriera. By otrzymać informację z przybliżoną wartością danej książki wystarczy podać jej numer ISBN oraz stan.


Miłego dnia!

5 komentarzy:

 1. Ja dużo książek czytam na wattpad albo w pdf ale kiedyś marzę by mieć każdą swoją ulubioną książkę na półce :)
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam w domu mnóstwo ksiażek i nie mam zamiaru ich sprzedawać. Chętnie do nich wracam. Poza tym chcę stworzyć ogromną bibliotekę w pokoju na poddaszu. Nie lubię ksiażek w formie elektronicznej - to nie jest to samo co normalna książka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również jestem molem książkowym i lubię gromadzić coraz to nowe tytuły. Na szczęście zainwestowałem w kilka drewnianych półek i teraz nie muszę się już pozbywać swoich książek.
  https://www.seart.pl/meble/meble-biale.html

  OdpowiedzUsuń
 4. super wpis pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale to jest przecież pomysł na działalność ;-) A tutaj - https://wisemove.pl/
  macie sposoby na pozyskanie środków na rozwój biznesu. Kwestia taka, na czym komu zależy.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger