5 sztuczek, dzięki którym Twój blog będzie wyjątkowy i spójny, czyli jak zaistnieć w sieci

 W blogosferze pojawia się z roku na rok coraz więcej blogów oraz stron tematycznych. Gdy zaczynałam prowadzić bloga w 2014 r. (czyli 7 lat temu!) już było ich sporo, jednak wiele osób robiło to przez chwilę, dla przyjemności, dla korzyści finansowych, ale mało kto wytrwał kilka lat. Dzisiaj chciałabym przedstawić 5 zasad, które moim zdaniem trzeba spełnić, aby Twój nowopowstały blog zaistniał w sieci.


1. Temat przewodni

Zawsze trzymam się zdania, że "jeśli coś jest o wszystkim - to jest o niczym". Ludzie chętniej wracają w miejsca, gdzie znajdują treści ich interesujące. Przez wiele lat także eksperymentowałam, szukałam swojego miejsca, ale w dzisiejszych czasach ludzie chcą konkretów. Jeśli tworzysz bloga podróżniczego, to nie pisz o najnowszej kolekcji ciuchów w popularnej sieciówce, bo prawdopodobnie Twoich czytelników to nie zainteresuje i nie będą już tak chętnie do Ciebie zaglądać.

2. Ciekawe i niepowtarzalne treści

Szukaj takich tematów, których nikt jeszcze nie wymyślił. Bądź oryginalny, zwróć uwagę na tytuł wpisu - aby był zachęcający, ale nie odbiegał od tematu posta.


3. Wygląd

Sam wygląd jak i spójność treści jest bardzo ważna. Konkurencja jest ogromna, a czytelnicy mają wysokie wymagania. Tworzenie stron www nie należy do łatwych czynności, jeśli nie chcecie poświęcać kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu dni na stworzenie od podstaw nowej strony/bloga, skorzystajcie z ofert specjalistycznych firm. Aktualnie w internecie króluje minimalizm, czym szablon, wygląd i widgety są prostsze, tym lepiej. Nie oznacza to jednak, że mamy iść na łatwiznę, zapomnij o darmowym szablonie z blogspota.

4. Adres

To kluczowa kwestia, o której warto pomyśleć już przy tworzeniu strony. Od samego początku powinieneś/powinnaś zainwestować w adres domeny, tj. końcówki .pl lub .com. Taka przyjemność będzie nas kosztować około 50-80 zł na rok, a od razu zrobi się profesjonalniej. 


5. Zdjęcia / grafiki

Przede wszystkim nie kradnij zdjęć! Kopiowanie zdjęć z google grafika może Ci przynieść tylko same kłopoty. Jeśli chcesz pokazywać swoje zdjęcia, skup się na dobrej jakości, jeśli wybierasz grafiki z Internetu, korzystaj z darmowych banków np. Pixabay, pamiętając, że ogólny wygląd bloga musi być spójny - zdjęcie klauna w jednym wpisie, a w kolejnym pani w sukience w stylu boho po prostu siebie wykluczają.

4 komentarze:

 1. Zabrakło mi jednej, chyba najważniejszej rady: szacunku do czytelników. Nawet najładniejszy, najoryginalniejszy i najciekawszy blog nigdy nie będzie profesjonalny, jeśli jego autor nie będzie w porządku w stosunku do swoich odbiorców.

  Co o tym sądzisz?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem czy same sztuczki gwarantują sukces. ale jasne można wypróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę nie jest łatwo zdobyć popularność pisząc bloga

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger