RECENZJA: Cykoriada klasyczna i z różą | Czym zastąpić kawę?

Dzisiaj recenzja substytutu kawy Cykoriada.


OD PRODUCENTA:
CYKORIADA to naturalny i zdrowy substytut kawy z czystego ekstraktu z korzenia cykorii o aromatycznym, subtelnym smaku i aromacie.


Cykoriada instant, wygląda jak zwykła rozpuszczalna kawa! Smakuje identycznie jak kawa, ma tylko trochę inny zapach. Produkty tej firmy nie zawierają kofeiny, tylko błonnik oraz inulinę, która prowadzi do eliminacji chorobotwórczych grzybów i bakterii.

Polecana jest szczególnie: cukrzykom, oso­bom z wy­so­kim ci­śnie­niem, z pro­ble­ma­mi z ner­ka­mi, je­li­ta­mi, wą­tro­bą, ko­bie­tom cię­żar­nym, kar­mią­cym, osobom starszm i  dzie­ciom, 
a także tym którzy chcą się zdrowo odżywiać!


Sposób przygotowania jest bardzo prosty - przygotowuje się ją jak zwykłą kawę.

1 łyżeczka kawy + 150-200ml gorącej wody + (jeśli ktoś używa) mleko i cukier.


Ta Cykoriada jest płynnym ekstraktem z korzeni cykorii. Zaparza się ją tak samo jak instant - 1 łyżeczka na 150-200ml i niczym innym oprócz konsystencji się nie różnią - ani w smaku, ani w zapachu. Akurat ja mam wersję z różą, lecz jej smak jest słabo wyczuwalny, posiada za to liczne właściwości: świetne źródło witaminy C, działanie uspokajające, przeciwdepresyjne, odtruwające oraz doskonale wpływają na zdrowie i urodę.

Są także wersje z innymi dodatkami (płynny ekstrakt): ze stewią, echinaceą, żeń-szeniem, (instant): klasyczna, z jagodami i żeń-szeniem.


W składzie Cykoriady jest 95% ekstraktu z korzenia cykorii, który ma wiele cennych właściwości:

Cykoriadę można kupić niektórych Rossmannach, Supersamach, Intermarche, Ogólnie dostępne stacjonarnie są głównie w okolicach Szczecina i Przemyśla. Więcej informacji na stronie producenta (klik)

Cena:
instant - ok. 6,50zł za 100g
płynny ekstrakt - ok. 7,99zł za 200g

***6 komentarzy:

 1. Pierwszy raz się z nimi spotykam. Dawno nie piłam kawy zbożowej, ale jeśli już po nią sięgałam to zawsze po klasyczną Inkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam kawę z ekspresu. Ale tej też bym spróbowała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra jest, w smaku, działania pobudzającego nie zauważyłam, znalazłam znacznie lepiej działający od niej Gold żeń– szeń complex i jest super. Prawie zapomniałam już o zmęczeniu i braku koncentracji, które mi doskwierały, wzrosła też moja kondycja fizyczna, czuję się jakbym miała naście lat, nawet po całym dniu pracy. Jak dla mnie żeń- szeń to najlepszy możliwy "energetyk"

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy produkt, który na pewno jest dużo korzystniejszy dla naszego zdrowia niż standardowa kawa. Ostatnio staram się lepiej o siebie dbać, dlatego oprócz zbilansowanej diety zaopatrzyłam się w Kolagen Forte. Mam nadzieję, że będę się czuć o wiele lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety od jakiegoś czasu mam problem ze zdrowiem i z tego powodu nie powinnam spożywać standardowej kawy. Udało mi się trafić na bardzo rzetelnego dietetyka, który doradził mi właśnie ten produkt. Za niedługo będę go testować i jestem niesamowicie ciekawa jak się sprawdzi.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger