4 sposoby na promowanie bloga w sieci

 Jak wypromować bloga? Takie pytanie zadaje sobie około 3/4 bloggerów. Każdemu twórcy zależy, aby jego treści trafiały do odbiorców - w końcu o to chodzi w prowadzeniu bloga. Oto moje 4 sposoby na osiągnięcie swoich celów.


1. Social media

Prowadzenie bloga bez social mediów tj. Facebook i Instagram będzie bardzo ograniczało nasze zasięgi. W dzisiejszych czasach posiadanie profili na portalach społecznościowych jest tak naprawdę nieodłącznym elementem. Czytelnicy lubią mieć stały kontakt z twórcą.

2. Pokaż się u innych

Zostawianie po sobie śladu na innych blogach np. w komentarzach jest bardzo skuteczne. Jeśli napiszesz konstruktywny i ciekawy komentarz, a nie tylko "fajny wpis" to na pewno niejedna osoba się tym zainteresuje i będzie chciała poznać Cię bliżej. Wtedy nie zaszkodzi pozostawić także linka do bloga.


3. Pozycjonowanie strony

Niestety aktualnie istnieje kilkaset tysięcy blogów, dlatego nawet jeśli tworzysz interesujące treści, niekoniecznie odbiorcy do Ciebie trafią. Niestety czasami trzeba pomóc losowi. Na szczęście żyjemy w XXI wieku, więc istnieje wiele opcji płatnej promocji. Jedną z nich jest pozycjonowanie stron w Google u https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy o wiele większe szanse na zdobycie stałych czytelników. Pozycjonowanie stron gwarantuje nawet o 70% większe statystyki oraz zbudowanie stabilnej pozycji w Google.

4. Wydarzenia

Pokazujcie się publicznie. Świetnymi okazjami są na przykład konferencje organizowane dla blogerów, podczas których przy okazji możecie poznać świetnych twórców oraz uzyskać nowych potencjalnych odbiorców.


Miłego dnia!

7 komentarzy:

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger