4 sposoby na promowanie bloga w sieci

 Jak wypromować bloga? Takie pytanie zadaje sobie około 3/4 bloggerów. Każdemu twórcy zależy, aby jego treści trafiały do odbiorców - w końcu o to chodzi w prowadzeniu bloga. Oto moje 4 sposoby na osiągnięcie swoich celów.


1. Social media

Prowadzenie bloga bez social mediów tj. Facebook i Instagram będzie bardzo ograniczało nasze zasięgi. W dzisiejszych czasach posiadanie profili na portalach społecznościowych jest tak naprawdę nieodłącznym elementem. Czytelnicy lubią mieć stały kontakt z twórcą.

2. Pokaż się u innych

Zostawianie po sobie śladu na innych blogach np. w komentarzach jest bardzo skuteczne. Jeśli napiszesz konstruktywny i ciekawy komentarz, a nie tylko "fajny wpis" to na pewno niejedna osoba się tym zainteresuje i będzie chciała poznać Cię bliżej. Wtedy nie zaszkodzi pozostawić także linka do bloga.


3. Pozycjonowanie strony

Niestety aktualnie istnieje kilkaset tysięcy blogów, dlatego nawet jeśli tworzysz interesujące treści, niekoniecznie odbiorcy do Ciebie trafią. Niestety czasami trzeba pomóc losowi. Na szczęście żyjemy w XXI wieku, więc istnieje wiele opcji płatnej promocji. Jedną z nich jest pozycjonowanie stron w Google u https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy o wiele większe szanse na zdobycie stałych czytelników. Pozycjonowanie stron gwarantuje nawet o 70% większe statystyki oraz zbudowanie stabilnej pozycji w Google.

4. Wydarzenia

Pokazujcie się publicznie. Świetnymi okazjami są na przykład konferencje organizowane dla blogerów, podczas których przy okazji możecie poznać świetnych twórców oraz uzyskać nowych potencjalnych odbiorców.


Miłego dnia!

13 komentarzy:

 1. Nie korzystałam jedynie z pozycjonowania stron. U mnie w sumie się zaczęło trochę tak że powiedziałam koleżance tamta swojej i tak się rozeszło. Teraz za każdym razem nowo poznanym osobom chwalę się że mam bloga :)
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jednym ze sposobów jest pozycjonowanie. W sieci można znaleźć mnóstwo przydatnych poradników

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno nie jest łatwo promować bloga w sieci. Generalnie temat reklamy jest bardzo złożony

  OdpowiedzUsuń
 4. Super artykuł. Naprawdę pomocny, bo uzmysławia jak efektywnie promować swoją stronę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach oraz prowadzenie mediów społecznościowych to moim zdaniem najważniejsze działania. Te cztery działania wymienione w artykule na pewno pomogą osobom, którym zależy na jak największej widoczności w sieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Media społecznościowe i pozycjonowanie to najbardziej skuteczne sposoby na promowanie bloga w Internecie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Krótki, ale treściwy wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepsze efekty daje działanie na wielu płaszczyznach jednocześnie :).

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo przydatne wskazówki, zwłaszcza dla początkujących blogerów! Samo tworzenie wartościowych treści to nie wszystko, kluczowe jest również ich odpowiednie promowanie. Pozycjonowanie strony to dzisiaj must-have, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Cieszę się, że coraz więcej blogerów dzieli się swoimi doświadczeniami i pomaga innym rozwijać swoje pasje.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzięki za podzielenie się swoimi metodami! Osobiście uważam, że pozycjonowanie i aktywność w social mediach to absolutne podstawy w promocji bloga. Jednak nie zapominajmy o mocy networking'u i uczestnictwa w wydarzeniach branżowych, które nie tylko poszerzają naszą wiedzę, ale również pozwalają na nawiązanie cennych kontaktów. Wszystkie te metody razem tworzą skuteczną strategię promocyjną.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgadzam się, że pozycjonowanie strony i aktywność w mediach społecznościowych to fundamenty skutecznej promocji online. Artykuł świetnie podkreśla znaczenie tych działań dla osób dążących do zwiększenia swojej widoczności w internecie. Również wierzę w siłę zróżnicowanego podejścia – nie tylko digital, ale i networking czy udział w wydarzeniach branżowych mogą znacząco przyczynić się do sukcesu. To cenne, że społeczność blogerów dzieli się wiedzą, wspierając wzajemny rozwój i odkrywanie nowych możliwości promocji.

  OdpowiedzUsuń
 12. Promocja bloga to kluczowy element sukcesu dla wielu twórców online, więc zawsze warto zastanowić się, jak skutecznie dotrzeć do swojej grupy docelowej, a Twoje sugestie uważam, że są naprawdę trafne! Zgadzam się z tym, że media społecznościowe to dziś podstawa, gdy chodzi o budowanie społeczności wokół swojej działalności internetowej. Regularne publikowanie treści na takich platformach może przyciągnąć uwagę nowych czytelników i zachęcić ich do odwiedzania naszej strony.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger