Spinki do mankietów - jak dobrać?

Spinki do mankietów są jednym z niewielu elementów biżuterii, którymi mężczyźni mogą podkreślić ważne wydarzenie. Mimo że stanowią one niewielkie detale, wpływają znacząco na całość stylizacji. Warto wziąć pod uwagę kilka zasad, które sprawiają, że spinki do mankietów prezentują się odpowiednio.


Spinki do mankietów - główne zasady doboru

Spinki do mankietów są przeznaczone głównie do strojów formalnych zakładanych na jakieś ważne uroczystości. Są także niezbędnym elementem wydarzeń, na których obowiązuje dress code white tie, gdzie trzema założyć frak, a także black tie, gdzie obowiązuje smoking. Na takie okoliczności zakładane są proste i klasyczne formy spinek do mankietów. Podstawowe reguły, które ułatwiają dobór takiej biżuterii to:

 • Pierwszą zasadą jest zaopatrzenie się w koszulę, która nie ma guzików przy rękawach, tylko specjalne dziurki przeznaczone do tego rodzaju zapięcia. Dobrze uformowany mankiet koszuli powinien mieć odpowiednią długość, tak aby delikatnie wystawać spod rękawa marynarki.
 • Druga zasada mówi o tym, że spinki do mankietów powinny współgrać z innymi elementami stylizacji, zegarkiem i klamrą od paska.
 • Dokonując wyboru eleganckich spinek do mankietów z wyjątkowymi zdobieniami, trzeba zwrócić uwagę, aby jakiś element stroju partnerki nawiązywał do nich formą, albo kolorem.
 • Spinki do mankietów ze złotymi zdobieniami powinny być łączone z ciepłymi kolorami koszuli i marynarki, a srebrne z chłodniejszymi barwami.

Do koszul wieczorowych warto dobrać spinki do mankietów, które nie będą kontrastować zbytnio z kolorem koszuli. Coraz bardziej popularne jest również zakładanie takich ozdób do zwykłej casualowej stylizacji, w takim wypadku mogą one wyrażać indywidualny styl mężczyzny. Koszula, do której są zakładane spinki, ma zazwyczaj usztywniony kołnierz, nie posiada też kieszeni na piersi. Nie zalecane jest połączenie, w którym spinki są zakładane do koszuli z luźną górą, czyli rozpiętym kołnierzykiem. Oryginalne i nietypowe kształty spinek do mankietów wymagają stonowanej koszuli, wybijają się one na pierwszy plan, dlatego nie powinny być łączone ze zbyt wzorzystą koszulą, która może odciągać od nich wzrok i sprawiać, że całość stroju będzie nieharmonijna.


W jaki sposób zapinać spinki do mankietów?

Spinki do mankietów składają się z:

 - części ozdobnej, jest to górna część spinki udekorowana np. jakimś kamieniem szlachetnym albo grawerem,

 - części środkowej, słupka, który przechodzi przez dziurki w mankiecie koszuli,

 - przełącznika, to dolna część spinek, która obraca się pod kątem i zapobiega wypadaniu biżuterii.

Przy zakładaniu spinek najlepszym rozwiązaniem jest przytrzymanie mankietu dwoma palcami, tak aby materiał ułożył się gładko. Następnie należy przełożyć spinkę przez dziurki w mankiecie i zapiąć, ozdobna część powinna być zawsze po zewnętrznej stronie. Na oficjalne okazje można wykorzystać koszulę z mankietem francuskim, podwójnym, który wyjątkowo dobrze eksponuje taką biżuterię. Spinki do mankietów są one coraz bardziej popularnym elementem męskiej garderoby.


[artykuł sponsorowany]

8 komentarzy:

 1. Spinki do mankietów to niezbędny dodatek każdego mężczyzny. Dobrze dobrane sprawią, że cała stylizacja nabierze odpowiedniego charakteru. Ciekawy poradnik!

  OdpowiedzUsuń
 2. Spinki do mankietów czasem wydają nam się nudną koniecznością. Tymczasem ten poradnik pokazuje, jak odpowiednio zadbać o ich dopasowanie zarówno pod względem koloru, kroju koszuli, jak i charakteru całej stylizacji. Interesujące!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy, wyczerpujący wpis na temat spinek do mankietów. Mężczyźni często lekceważą ten temat, a jednak warto być świadomym podstawowych zasad ich noszenia. Super poradnik!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zbliżają się walentynki, a ja wpadłam na pomysł, że mogłabym takie spinki do mankietów podarować swojemu mężowi, jako prezent z tej okazji. Dziękuję Ci za te rady. Myślę, że znacząco ułatwią mi ich wybór. Świetny, merytoryczny wpis!

  OdpowiedzUsuń
 5. Spinki do makiet to niezbędny element, który ułatwia składanie i trzymanie razem elementów makiet, a także umożliwia precyzyjne ustawienie ich w pożądany sposób.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za pomoc! Przydatny artykuł, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger