Nowoczesne suszarki bębnowe z najlepszymi funkcjami

 Suszenie prania zajmuje sporo czasu, gdy na zewnątrz czy w mieszkaniu jest chłodno. Tym bardziej proces ten jest wydłużony w czasie, kiedy powietrze jest bardzo wilgotne. Może w takiej sytuacji warto rozważyć zakup suszarki?


Suszarka bębnowa - co to za urządzenie?

Suszarki bębnowe jak sama nazwa na to wskazuje, są urządzeniami służącymi do suszenia prania. Swoim wyglądem suszarka przypomina pralkę i tak samo jest wyposażona w bęben. Jednak działa na zupełnie innej zasadzie. Może spowodować, że ubrania będą idealnie suche w całkiem krótkim czasie. Dlatego urządzenie to cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Jak dokładnie przebiega proces suszenia ubrań w suszarce? O tym szczegółowo poniżej.

Jak przebiega suszenie prania w suszarce?

Każda suszarka jest wyposażona w silnik. To on wprawia w ruch wirnik i wentylator. Pomiędzy komorą bębna a rolką napinającą znajduje się pasek napędowy. Przy włączonej suszarce wirnik wprawia w ruch pasek, a ten obraca bęben. W ten sposób znajdujące się wewnątrz ubrania poddawane są suszeniu.

Suszarki kondensacyjne z pompą ciepła i bez pompy ciepła

Na rynku dostępne są suszarki kondensacyjne i wywiewowe. Kondensacyjne mogą być wyposażone w pompę ciepła. Jedne i drugie różnią się od siebie przede wszystkim budową, ale też zasadą działania oraz ceną. Suszarki kondensacyjne są wyposażone w wentylator, który wtłacza ciepłe powietrze do bębna. Powietrze to opływa bęben, przechodzi przez filtr, a następnie skrapla się w skraplaczu. Pompka przetłacza kondensat z odparowanej wody do specjalnego zbiornika na skropliny. To urządzenie może być wyposażone w pompę ciepła. Pompa ciepła ogrzewa zimne powietrze i doprowadza do obiegu zamkniętego. Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła działa zdecydowanie wydajniej niż tradycyjna. Przeważnie te modele suszą znacznie delikatniej, a co za tym idzie, są bezpieczniejsze dla tkanin. Poza tym są bardziej energooszczędne. Cieszą się dużą popularnością.

Zalety suszarek do prania

Z pomocą suszarki bębnowej można wygodnie i przede wszystkim skutecznie suszyć ubrania niezależnie od warunków pogodowych i temperatury powietrza. Urządzenia te są proste w obsłudze i niezwykle funkcjonalne. W tej nowoczesnej suszarce można wysuszyć ubrania nawet w ciągu jednej godziny. Te same rzeczy na tradycyjnej suszarce musiałyby suszyć się nawet dwie doby i to zależnie od temperatury w otoczeniu. Dzięki takiemu suszeniu pranie jest nie tylko suche, ale również miękkie i przyjemne w dotyku. Co ciekawe, wysuszone w suszarce ubranie nie wymaga prasowania, w związku z czym od razu nadaje się do założenia.

Jak używać suszarki do prania?

Suszarka automatyczna jest urządzeniem prostym w obsłudze. Jednak ważne jest, by używać jej zgodnie z zaleceniami producenta. To bardzo ważne, aby jej nie uszkodzić. Należy pamiętać, aby do suszarki wkładać wyłącznie odwirowane ubrania. Nie mogą ociekać wodą, ponieważ przeciążona w ten sposób suszarka będzie działać ociężale i jednocześnie zużyje zdecydowanie więcej energii. Ustawiając suszarkę, trzeba ustawić program do rodzaju tkanin. Nowoczesne modele posiadają wiele trybów. Na przykład do suszenia bawełny, wełny, ręczników, pościeli itd. Ważne jest również, aby suszyć wyłącznie ubrania, które są do tego celu przeznaczone. Trzeba więc sprawdzać, co jest napisane na metce. Ponadto do wnętrza suszarki należy wkładać tyle ubrania, ile pozwala producent. Konieczne jest więc zapoznanie się z instrukcją obsługi urządzenia. Nie wolno również zapominać o regularnym oczyszczaniu filtra. Będzie to miało wpływ na prawidłowe działanie suszarki i jej bezpieczeństwo. Suszarki bębnowe mogą różnić się parametrami. To może mieć wpływ na sposób ich użytkowania.

Ile kosztuje dobra suszarka do prania?

Każdy zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że kupuje się suszarkę osobno. Pralka nie ma tej funkcji. To automatycznie zwiększa koszty. Jednak ze względu na wspomniane powyżej zalety, urządzenie jest warte uwagi. Dobrą suszarkę można kupić już za około 3000 zł. Choć niektóre modele kosztują nawet 5000 zł. Ceny tak naprawdę są zróżnicowane, więc przed zakupem suszarki trzeba ustalić budżet. Warto też wcześniej porównać ceny w kilku sklepach, aby ostatecznie wybrać ten, w którym można kupić to urządzenie w najatrakcyjniejszej cenie. Wiele punktów sprzedaży oferuje tę samą suszarkę, tylko w innych cenach. Bez sensu byłoby przepłacać, kiedy można kupić to urządzenie w niższej cenie.

Suszarka to niezwykle funkcjonalne urządzenie, które z łatwością i szybko suszy mokre pranie. Wybierając rodzaj suszarki, warto najpierw ustalić swoje oczekiwania, by urządzenie to odpowiadało indywidualnym potrzebom użytkownika. Niech będzie to model, który naprawdę zapewni oszczędność czasu i dzięki specjalnemu programowi, nie tylko wysuszy pranie, ale też spowoduje, że nie będzie ono wymagało prasowania. Wybierając konkretny model, dobrze jest zwrócić uwagę na poziom hałasu i inne parametry. Łatwiejsze pranie i suszenie jest możliwe tylko przy użyciu nowoczesnych urządzeń. Należy więc rozejrzeć się za zestawem, który będzie dobrze służył i przez długie lata. 

[reklama]

7 komentarzy:

 1. suszenie zimą jest najgorsze, nie mam takiej suszarki i zawsze czekam na te ciepłe dni aby móc wysuszyć pranie na świeżym powietrzu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. suszarka to genialny sprzęt, ja niestety nie mam tyle miejsca na nią :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Suszarka do prania to moje marzenie, przez co bardzo się cieszę, że pojawił się tutaj wpis, który objaśnia najważniejsze kwestie związane z posiadaniem tego urządzenia! :) Za niedługo będę mieć remont, dzięki któremu wydzielę w swoim domu małe pomieszczenie gospodarcze - w nim znajdzie się miejsce na suszarkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaskakująco dużo ludzi marzy o suszarce! Ja też! Już mam nawet przygotowane miejsce, ale na razie nie zdecydowałam się jaką kupić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Twój artykuł o nowoczesnych suszarkach bębnowych jest niezwykle interesujący i pomocny. Przedstawiasz różne modele i ich zalety w sposób przystępny, co z pewnością ułatwi wybór dla tych, którzy rozważają zakup suszarki. To świetne, że dzielisz się swoją wiedzą na ten temat. Dzięki temu możemy dokonywać bardziej świadomych decyzji zakupowych. Czekam na więcej takich porad i recenzji od Ciebie!
  OdpowiedzUsuń
 6. Żałuje, że nie mam na taką suszarkę miejsca w domu! Używam za to parownicy Ariete do ubrań i też całkiem fajnie radzi sobie z ubraniami

  OdpowiedzUsuń
 7. Taka suszarka to ogromne ułatwienie, szczególnie przy dużej rodzinie gdzie pranie trzeba robić praktycznie codziennie. W jesienne i wiosenne pogody suszenie w tradycyjny sposób zajmuje wiele czasu, a w takiej suszarce bębnowej w przeciągu 1-2 godzin można mieć ubrania gotowe do złożenia do szafy.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 Testacja | blog testerski , Blogger